Juventus rozważa sprzedaż Cuadrado

Juventus rozważa sprzedaż Cuadrado fot. Juventus FC
Karol Brandt
Źródło: Tuttosport

W połowie kwietnia do gry po wielu tygodniach pauzy wrócił Juan Cuadrado. Pomimo tego przyszłość Kolumbijczyka wciąż nie jest pewna i być może latem odejdzie on z Juventusu.

Prawoskrzydłowego, który z powodzeniem może grać na pozycji bocznego defensora, w poprzednich sezonach broniły liczby. W dwóch kampaniach z rzędu notował on po 10 asyst. Dodatkowo zdobywał ważne bramki. 

Problemem Kolumbijczyka są jednak nawracającego urazy, które tak naprawdę zaczęły mu doskwierać dopiero w sezonie 2017/2018. Teraz przegapił on aż 23 mecze i dopiero przed dwoma tygodniami mógł wrócić do gry. Od tego czasu doświadczony zawodnik zebrał dwa występy, a jego łączny bilans to 18 spotkań, gol i trzy kluczowe podania. 

Jak donosi „Tuttosport”, po sezonie drogi Juventusu i Cuadrado mogą się rozejść. Jego umowa traci ważność za rok, a o gracza pytają kluby z Anglii oraz Hiszpanii. Do tej pory swoje zainteresowanie 78-krotnym reprezentantem Kolumbii wyraziły m.in. Watford, West Ham United, Valencia czy Sevilla. 

Tym samym „Stara Dama” stoi przed niezwykle trudną decyzją. Musi zdecydować, czy odnowić kontrakt z niezwykle doświadczonym piłkarzem, czy też przyjąć którąś z ofert. Włosi nie chcą bowiem doprowadzić do tego, aby po roku 30-latek odszedł za darmo.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy