Juventus wzmacnia defensywę last-minute. Zaskakująca oferta!

Juventus wzmacnia defensywę last-minute. Zaskakująca oferta!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sportitalia | Pedulla | Evening Standard

Wiele wskazuje na to, że Juventusowi nie uda się sprowadzić Bruno Alvesa, dlatego turyńczycy zmienili kierunek swojego zainteresowania.

W ostatnich dniach sytuacja w defensywie „Bianconerich” diametralnie się zmieniła. Ze względu na małe szanse na regularne występy w pierwszym składzie Medhi Benatia postanowił odejść, lecz okazało się, że decyzja o sprzedaży mogła być zbyt pochopna. Poza grą pozostaje Andrea Barzagli, w meczu z Lazio groźnie wyglądającej kontuzji kostki doznał Leonardo Bonucci, a do tego ze względu na uraz boisko w starciu z Atalantą musiał opuścić Giorgio Chiellini. Ostatnio sprowadzono co prawda José Martína Cáceresa, ale nie poprawia to znacząco sytuacji, zwłaszcza, że za kilka tygodni Juventus zagra w Lidze Mistrzów z Atlético Madryt.

Na ten moment nie wiadomo, jak poważny jest stan zdrowia Chielliniego, ale działacze mistrzów Włoch nie zamierzają zwlekać i postanowili ruszyć do transferowej ofensywy. Celem jest kolejny stoper, który miałby pomóc szczególnie w najbliższym czasie. Plan zakładał sprowadzenie Bruno Alvesa, lecz wygląda na to, że spalił on na panewce, ponieważ zgody na transfer doświadczonego zawodnika nie zamierza wydawać Parma.

- Nic się nie zmieniło w sytuacji Bruno Alvesa. Z nikim nie rozmawialiśmy, nawet z Juventusem. Zamierzamy przedłużyć z nim kontrakt - zapewnia dyrektor sportowy Daniele Faggiano w rozmowie z „Calcio Mercato”.

Juventus nie składa jednak broni. Na horyzoncie pojawiła się szansa na inny transfer, a mianowicie Gary'ego Cahilla. Anglik nie znalazł uznania w oczach Maurizio Sarriego i od listopada nie zanotował ani jednego występu. „Stara Dama” może na tym skorzystać, zwłaszcza że kontrakt Anglika wygasa wraz z końcem sezonu. „Sportitalia” i Alfredo Pedullà informują, że defensor został zaoferowany turyńczykom, a Chelsea jest gotowa zgodzić się na wypożyczenie do końca rozgrywek, o ile pokryta zostanie cała pensja zawodnika.

„Evening Standard” potwierdza, że taki obrót wypadków jest możliwy, ale zaznacza, że problem może stanowić rodzina piłkarza, która nie chce wyprowadzać się z Anglii. Właśnie to może spowodować, że 33-latek nie zgodzi się na transfer.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy