Kadra Brazylii na Igrzyska Olimpijskie w Tokio [OFICJALNIE]

Kadra Brazylii na Igrzyska Olimpijskie w Tokio [OFICJALNIE] fot. St Bento / shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: CBF

André Jardine podał 18-osobową listę zawodników powołanych do reprezentacji Brazylii U-23 na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Brazylijczycy będą bronić tytułu zdobytego przed pięcioma laty na swoim terenie - w Rio de Janeiro.

Wśród powołanych znalazło się 10 zawodników grających na co dzień w Brazylii i ośmiu z Europy.

Tradycyjnie w kadrze każdego zespołu rywalizującego na igrzyskach może znaleźć się trzech piłkarzy powyżej przedziału wiekowego - U-23, a dokładniej rzecz ujmując, tym razem ze względu na przesunięcie w czasie imprezy, U-24. W przypadku Brazylii będą to: Santos z Athletico Paranaense, Diego Carlos z Sevilli oraz Dani Alves z São Paulo.

„Canarinhos” rozpoczną zmagania na IO 22 lipca od meczu z Niemcami. W grupie D są jeszcze: Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Arabia Saudyjska.

Kadra Brazylii na Igrzyska Olimpijskie w Tokio:

Bramkarze:
Santos - Athletico Paranaense;
Brenno - Grêmio;

Obrońcy:
Daniel Alves - São Paulo;
Gabriel Menino - Palmeiras;
Guilherme Arana - Atlético Mineiro;
Gabriel Guimarães - Arsenal;
Nino - Fluminense;
Diego Carlos - Sevilla;

Pomocnicy:
Douglas Luiz - Aston Villa;
Bruno Guimarães - Olympique Lyon;
Gerson - Flamengo;
Claudinho - Red Bull Bragantino;
Matheus Henrique - Grêmio;

Atakujący:
Matheus Cunha - Hertha Berlin;
Malcom - Zenit;
Antony - Ajax;
Paulinho - Bayer;
Pedro - Flamengo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy