Kambodżański książę blisko przejęcia zasłużonego klubu Ligue 1

Kambodżański książę blisko przejęcia zasłużonego klubu Ligue 1 fot. Shutterstock
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Le Parisien | RFI

Jak donosi „Le Parisien”, niebawem ma dojść do zmiany właścicielskiej w Saint-Étienne, które zamierza kupić wywodzący się z Kambodży Norodom Ravichak.

W kwietniu tego roku obecny właściciel dziesięciokrotnego mistrza Francji Roland Romeyer wystosował list otwarty, w którym poinformował o swoim zamiarze sprzedaży klubu. Po pięciu miesiącach udało się wreszcie znaleźć nabywcę. Ma nim być mogący się pochwalić tytułem księcia Kambodży Norodom Ravichak.

Cała transakcja ma opiewać na 100 milionów euro. Odpowiedzialna za znalezienie nowego inwestora jest firma KPMG i to do niej wpłynęła w piątek oferta od przyrodniego brata króla Kambodży Norodoma Sihamoniego. Klub jeszcze na nią nie odpowiedział, ale ma do tego dojść szybko, gdyż z uwagi na jej zaskakującą wysokość przyspieszone zostało planowano spotkanie zarządu „Zielonych” z KPMG.

Norodom Ravichak jest prywatnie fanem piłki nożnej i miłośnikiem Francji. Urodził się w Chinach w 1974 roku, ale gdy rok później do władzy doszli Czerwoni Khmerzy, jego rodzina uzyskała azyl polityczny w Créteil. W europejskim państwie często bywa do dziś, ma nawet kancelarię doradztwa finansowego w trzynastej dzielnicy Paryża.

Członek rodziny królewskiej jest świadomy obaw kibiców, którzy upatrują w zaangażowaniu się w Saint-Ettiene kambodżańskiego biznesmena chęci wykorzystania ich klubu do osiągnięcia osobistych korzyści finansowych. Zapewnia jednak, że ma inne intencje. 

– Chcę inwestować w dłuższej perspektywie i jak najlepiej dbać o interes „ASSE”. Jeśli dojdziemy do porozumienia, zapewnię wystarczające środki do spełnienia ambicji sportowych i pozwolę Saint-Étienne odzyskać dawną świetność. Planuje również rozwój akademii klubu w Kambodży i innych krajach kontynentu azjatyckiego – zapowiedział w rozmowie z radiem RFI, przy okazji której potwierdził też złożenie oficjalnej oferty kupna przedostatniego klubu w tabeli francuskiej Ligue 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy