Kamil Drygas odchodzi z Pogoni Szczecin. „Największy gotówkowy transfer w historii klubu”

Kamil Drygas odchodzi z Pogoni Szczecin. „Największy gotówkowy transfer w historii klubu” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Weszło.com

Kamil Drygas już wkrótce zostanie nowym zawodnikiem walczącej rozpaczliwie o utrzymanie Miedzi Legnica. „Czerwona latarnia” Ekstraklasy przeznaczy na pozyskanie 31-latka znacznie środki - donosi Weszło.com.

O odejściu Drygasa z Pogoni Szczecin mówiło się od pewnego czasu. Doświadczony pomocnik, który w poprzednich sezonach odgrywał arcyważną rolę w zespole, przestał być pierwszym wyborem trenera Jensa Gustafssona. 

Z tego powodu ten rozegrał zaledwie 12 spotkań w tym sezonie Ekstraklasy, spędzając na murawie nieco ponad 190 minut. 31-latek, mimo wyraźnego spadku pozycji sportowej, cieszył się nadal sporym poważaniem w szatni, dzięki czemu mógł poprosić władze „Portowców” o transfer.

Doświadczenie i umiejętności Drygasa skierowały na niego wzrok kilku ekip z krajowej elity, w tym Piasta Gliwice, Radomiaka Radom i Warty Poznań. Na stole pojawiła się również konkretna oferta od Wieczystej Kraków.

Początkowo wydawało się, iż przeprowadzka weterana do krakowskiego trzecioligowca to poważny temat. W końcu jednak dyrektor sportowy Pogoni oznajmił, że do zaskakującego ruchu nie dojdzie.

Tym razem sprawa wygląda inaczej. Jak podaje Weszło.com, Drygas finalizuje właśnie transfer do Miedzi Legnica, która od początku stycznia negocjowała z „Portowcami”.

31-latek zdecydował się w końcu dołączyć do zespołu prowadzonego przez Grzegorza Mokrego. Były młodzieżowy reprezentant Polski ma otrzymać 3,5-letni kontrakt.

Co więcej, Miedź przeznaczy na operację rekordową w swej historii kwotę, co tylko obrazuje determinację legnickiej ekipy. Niestety, brakuje dokładnych liczb.

„Miedzianka” zdecydowanie nie zapadła w sen zimowy i stara się przygotować kadrę do wznowienia rozgrywek. W styczniu na Orła Białego zawitali już Stefanos Kapino, Giannis Masouras, Andrzej Niewulis i Kacper Jozefiak.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy