Kamil Glik z pierwszym golem po powrocie do Ekstraklasy [WIDEO]

Kamil Glik z pierwszym golem po powrocie do Ekstraklasy [WIDEO] fot. Canal+ Sport 3
Źródło: Canal+ Sport

Kamil Glik zdobył pierwszą bramkę po powrocie do Ekstraklasy. Jego Cracovia przegrała z Jagiellonią Białystok 2:4.

Jagiellonia Białystok z przytupem rozpoczęła mecz z Cracovią. Po dziewięciu minutach prowadziła bowiem 2:0. Do siatki trafili Bartłomiej Wdowik (bezpośrednio z rzutu wolnego) oraz Kristoffer Hansen, który wykorzystał dogranie Dominika Marczuka.

W drugiej połowie „Jaga” szła za ciosem. Na jej początku kolejne trafienie dołożył Hansen, a bramkę numer cztery zdobył Marczuk, któremu piłkę wyłożył norweski pomocnik.

Cracovia odpowiedziała w 57. minucie. Na listę strzelców wpisał się Virgil Ghiță. Niedługo później w jego ślady poszedł Kamil Glik. Środkowy obrońca popisał się skutecznym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autorstwa Janiego Atanasowa.

Dla 103-krotnego reprezentanta Polski to trzecie trafienie w Ekstraklasie. Dwa poprzednie zanotował w sezonie 2009/2010 w trykocie Piasta Gliwice.

Występ przeciwko Jagiellonii był jego trzecim w lidze, odkąd wrócił do ojczyzny.

„Pasy” przegrały 2:4 i zostały z 13 punktami na koncie w tabeli, co daje im 11. miejsce. Białostoczanie mają ich 22 i są na drugiej lokacie.