Kamil Grabara bohaterem Kopenhagi i nowym rekordzistą duńskiej ligi

Kamil Grabara bohaterem Kopenhagi i nowym rekordzistą duńskiej ligi fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Kamil Grabara zachował siódme czyste konto z rzędu w Superligaen i w znaczącym stopniu przyczynił się do bardzo ważnego zwycięstwa Kopenhagi nad FC Midtjylland (1:0).

Reprezentant Polski zbierał wiele pochwał za zanotowane w ubiegłym roku występy w barwach utytułowanego duńskiego zespołu. W tym prezentuje się jeszcze lepiej, ponieważ w siedmiu rozegranych meczach o punkty po przerwie zimowej nie dał się ani razu pokonać żadnemu przeciwnikowi.

W ten sposób może on pochwalić się zanotowaniem 704 minut bez straty gola i ustanowieniem nowego rekordu Superligaen. Do tej pory dzierżył go Jan Hoffmann, który w sezonie... 1999/2000 wytrzymał bez wpuszczonej bramki przez równe 678 minut w barwach Akademisk BK.

Niewiele jednak brakowało do tego, aby FC Midtjylland popsuło kapitalną statystykę 23-letniemu bramkarzowi. Na szczęście zachował on czujność w ósmej minucie doliczonego czasu gry i popisał się świetną paradą.

Dzięki temu FC Kopenhaga odniosła niezwykle ważne zwycięstwo nad aktualnym wiceliderem w grupie mistrzowskiej i zwiększyła nad nim przewagę do dziewięciu punktów na osiem kolejek przed zakończeniem rozgrywek.

Z kolei sam Grabara może pochwalić się łącznie zachowaniem aż 19 czystych kont (14 w lidze) w 36 występach w trwających zmaganiach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy