Kamil Grabara bohaterem Kopenhagi i nowym rekordzistą duńskiej ligi

2022-04-10 21:01:41; Aktualizacja: 2 lata temu
Kamil Grabara bohaterem Kopenhagi i nowym rekordzistą duńskiej ligi Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Kamil Grabara zachował siódme czyste konto z rzędu w Superligaen i w znaczącym stopniu przyczynił się do bardzo ważnego zwycięstwa Kopenhagi nad FC Midtjylland (1:0).

Reprezentant Polski zbierał wiele pochwał za zanotowane w ubiegłym roku występy w barwach utytułowanego duńskiego zespołu. W tym prezentuje się jeszcze lepiej, ponieważ w siedmiu rozegranych meczach o punkty po przerwie zimowej nie dał się ani razu pokonać żadnemu przeciwnikowi.

W ten sposób może on pochwalić się zanotowaniem 704 minut bez straty gola i ustanowieniem nowego rekordu Superligaen. Do tej pory dzierżył go Jan Hoffmann, który w sezonie... 1999/2000 wytrzymał bez wpuszczonej bramki przez równe 678 minut w barwach Akademisk BK.

Niewiele jednak brakowało do tego, aby FC Midtjylland popsuło kapitalną statystykę 23-letniemu bramkarzowi. Na szczęście zachował on czujność w ósmej minucie doliczonego czasu gry i popisał się świetną paradą.

Dzięki temu FC Kopenhaga odniosła niezwykle ważne zwycięstwo nad aktualnym wiceliderem w grupie mistrzowskiej i zwiększyła nad nim przewagę do dziewięciu punktów na osiem kolejek przed zakończeniem rozgrywek.

Z kolei sam Grabara może pochwalić się łącznie zachowaniem aż 19 czystych kont (14 w lidze) w 36 występach w trwających zmaganiach.