Kamil Grosicki przedstawił cel reprezentacji Polski na EURO 2024

Kamil Grosicki przedstawił cel reprezentacji Polski na EURO 2024 fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sportowefakty.wp.pl

Kamil Grosicki w rozmowie ze Sportowefakty.wp.pl dał do zrozumienia, że reprezentacja Polski uda się na Mistrzostwa Europy 2024 z ambicją wyjścia z grupy.

Główna część eliminacji EURO 2024 była dla reprezentacji Polski kompletnie nieudana. Drużyna prowadzona przez Fernando Santosa, którego miejsce w pewnym momencie zajął Michał Probierz, zakończyła rywalizację w grupie E na trzecim miejscu z dorobkiem 11 punktów. Na szczęście dzięki wcześniejszym występom w Lidze Narodów mogła powalczyć o awans w barażach.
W nich gładko uporała się z Estonią (5:1), by następnie wyeliminować Walię po konkursie rzutów karnych.

Holandia, Austria, Francja - z nimi zmierzy się polski zespół już na turnieju mistrzowskim. Łatwo nie będzie, natomiast ze słów Kamila Grosickiego wynika, że drużyna się uda się do Niemiec tylko po to, by odbębnić udział w imprezie.

- Myślę, że w Cardiff nasza drużyna narodziła się na nowo. Wewnątrz kadry zrobiła się świetna atmosfera. Na pewno idziemy w dobrym kierunku. Obecnie jesteśmy lepszym zespołem, niż pokazywaliśmy to przez cały poprzedni rok. Zjednoczyliśmy się - podkreślił piłkarz Pogoni Szczecin w rozmowie ze Sportowefakty.wp.pl.

- Celem jest wyjście z grupy i tak do tego podchodzimy. (…) Chcemy dać dużo emocji kibicom i dobrze zaprezentować się w turnieju. Ostatnio wokół kadry nie było wielu przyjemnych momentów i na pewno taka negatywna aura nie pomagała nikomu. Na szczęście to się zmieniło i o reprezentacji mówi się teraz więcej pozytywnych rzeczy. Dla mnie to też końcówka w kadrze i chciałbym skończyć tę piękną reprezentacyjną karierę w dobrym stylu. Awans też dał mi nadzieję na kontynuowanie tej przygody, bo gdyby go zabrakło, na pewno powiedziałbym „koniec” - podkreślił „Grosik” (cała rozmowa TUTAJ).

Pierwszy mecz reprezentacji na EURO 2024 z Holandią odbędzie się 16 czerwca. Następne zaplanowano na 21 oraz 25 czerwca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy