Kamil Kuzera ma kolejne problemy. Tych zawodników zabraknie w kadrze Korony Kielce na najbliższy mecz

2024-03-29 15:50:59; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Kamil Kuzera ma kolejne problemy. Tych zawodników zabraknie w kadrze Korony Kielce na najbliższy mecz Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Damian Wysocki [Wkielcach.info]

To nie koniec kłopotów Korony Kielce. Damian Wysocki z Wkielcach.info podał nazwiska piłkarzy, którzy nie zagrają w najbliższym spotkaniu z Widzewem Łódź.

Piątkowy poranek przyniósł kibicom kieleckiego Korony fatalne informacje. W trakcie gry na małej przestrzeni urazu doznał Nono.

Badania wykazały u niego zerwanie więzadła krzyżowego w prawym kolanie, co wyklucza Hiszpana z gry do końca tego sezonu. To czarny scenariusz, który przytrafił się „Żółto-Czerwonym” w najmniej odpowiednim momencie, bowiem walczą oni o utrzymanie w lidze. Nono jest z kolei podstawowym graczem zespołu.

Jednak to nie koniec wieści z obozu Korony. Najnowsze informacje na temat stanu zdrowia oraz dostępności poszczególnych zawodników przekazał Damian Wysocki.

Dziennikarz Wkielcach.info przekazał, że w najbliższym czasie z gry zostaną również wyłączeni Dalibor Takáč oraz Miłosz Strzeboński. Na najbliższym meczu z Widzewem Łódź zabraknie ponadto Mariusza Fornalczyka i Mariusa Briceaga. W dodatku kibice nie mogą być pewni występu Piotra Malarczyka.

Natomiast Wysocki przedstawił też pozytywne doniesienia. Według jego informacji do dyspozycji trenera Kuzery wracają Marcus Godinho i Danny Trejo. 

Ten pierwszy trafił w szeregi kielczan w ubiegłym roku, a podczas bieżącego sezonu zaczął odgrywać pierwszoplanową rolę. Z kolei Meksykanin przyszedł do stolicy województwa świętokrzyskiego zimą i szybko udowodnił, że może stanowić wartość dodaną dla zespołu.

Korona Kielce plasuje się obecnie na 15. pozycji w tabeli Ekstraklasy. Ma tyle samo punktów, co znajdująca się w strefie spadkowej Puszcza Niepołomice. 

W poniedziałek 1 kwietnia podopieczni Kamila Kuzery zagrają na wyjeździe z Widzewem Łódź. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o godzinie 17:30.