Kamil Wilczek wypowiedział się na temat przyszłości

2024-05-18 22:09:35; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Kamil Wilczek wypowiedział się na temat przyszłości Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Canal+ Sport

Kamil Wilczek po sezonie odchodzi z Piasta Gliwice. Jaka czeka go przyszłość? Na ten temat wypowiedział się na antenie Canal+ Sport.

Kamil Wilczek to najskuteczniejszy piłkarz w historii Piasta Gliwice. Jego kontrakt z tym klubem wygasa 30 czerwca 2024 roku i nie zostanie przedłużony, o czym klub poinformował w ostatnich dniach.

Przy okazji sobotniego starcia z Jagiellonią Białystok (1-1) nastąpiło oficjalne pożegnanie napastnika ze wspomnianym zespołem.

Kibice Ekstraklasy zachodzą w głowę, jaka przyszłość czeka 36-latka. Czy odejście z Gliwic może zwiastować również odejście z rozgrywek, a może odwieszenie butów na kołek? Sam piłkarz jeszcze nie zna przyszłości, o czym mówił dla Canal+ Sport.

- Czy nie zobaczymy się w lidze? Ciężko powiedzieć. Na razie kończę kontrakt w Gliwicach i jadę odpocząć, a co się wydarzy później? Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć, bo sam tego nie wiem.

- Jeśli chodzi o grę dla Piasta, to kawał historii. Piękny okres, dużo emocji - wzlotów oraz upadków, ale było super - dodał.

Kamil Wilczek obecnie występuje w Gliwicach od 31 stycznia 2022 roku. Wcześniej przywdziewał trykot tej ekipy również w latach 2009-2010 oraz 2013-2015.

Łącznie może pochwalić się 165 spotkaniami w barwach Piasta, a na jego dorobek składają się 52 bramki oraz dziewięć asyst.