Kapitan Schalke dementuje informacje transferowe: Nie opuszczę tego statku, gdy sprawy idą źle

Kapitan Schalke dementuje informacje transferowe: Nie opuszczę tego statku, gdy sprawy idą źle fot. Lutsenko_Oleksandr / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Marca

Omar Mascarell, kapitan Schalke, zdecydowanie zdementował informacje, które wiązały go z transferem do Valencii jeszcze w trwającym oknie.

- To mój piąty sezon w Niemczech - dwa lata spędziłem we Frankfurcie, trzy tutaj w Schalke. Jestem bardzo szczęśliwy i czuję się doceniony przez klub. Nasi kibice nie zasługują na taką sytuację. W tej chwili w 100% koncentruję się na następnych miesiącach i rozwiązaniu sytuacji. Kiedy to zakończymy, latem przyjdzie czas, aby usiąść i ocenić sytuację.

- Pozostanie w Schalke uważam za mój obowiązek, zwłaszcza jako kapitan. Nie należę do ludzi, którzy opuszczają statek, gdy sprawy idą źle. Chcę walczyć o pozytywne zakończenie tej sytuacji. Klub i ja wiemy, że chcę zostać i mieć swój wkład.

- Każde zainteresowanie jest komplementem, ale obecnie koncentruję się na Schalke.

Wygląda więc na to, że Mascarell plany transferowe odkłada na lato 2021 roku i wtedy możemy spodziewać się ponowienia zainteresowania ze strony Valencii. Odejście z Bundesligi jest tym bardziej prawdopodobne, że piłkarzowi w czerwcu 2022 roku wygasa umowa.

Omar Mascarell González pochodzi z Teneryfy, a do akademii Realu Madryt przeniósł się w 2010 roku. W pierwszym zespole zanotował zaledwie jedno spotkanie, a po wypożyczeniach do Derby County i Sportingu Gijón definitywnie odszedł do Eintrachtu.

27-letni defensywny pomocnik kosztował Schalke 10 milionów euro, więc nieznajdujący się w najlepszej sytuacji finansowej klub Bundesligi będzie latem liczył na przynajmniej odrobienie większości tej kwoty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy