Karbownik bardzo blisko odejścia z Legii Warszawa. Jednak Premier League?!

Karbownik bardzo blisko odejścia z Legii Warszawa. Jednak Premier League?! fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Meczyki.pl

Michał Karbownik ma przenieść się do Brightonu, o czym donosi serwis „Meczyki.pl”.

Najpierw jak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja o przeprowadzce do Brightonu Jakuba Modera. Polak trafi do tej ekipy za rekordową jak na warunki Ekstraklasy, kwotę 11 milionów euro (prawdopodobnie z bonusami).

Okazuje się jednak, że działacze angielskiego klubu pozyskają jeszcze jednego zdolnego przedstawiciela Ekstraklasy. Do Premier League powędruje bowiem Michał Karbownik.

Sytuacja reprezentanta Polski zmieniała się w ostatnich tygodniach jak w kalejdoskopie. Najpierw wydawało się, że wzmocni on Napoli. Z transferu jednak nic nie wyszło, a do gry włączyła się Parma. Tu również rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Wydaje się, że dopiero teraz Legia dopnie swego i sprzeda bocznego obrońcę lub środkowego pomocnika. Jego nowym pracodawcą będzie Brighton, do którego przeprowadza się na podobnych zasadach, jak wspomniany Moder.

Piłkarz zostanie zaraz wypożyczony z powrotem do Warszawy, ale Anglicy i w tym przypadku zastrzegli sobie możliwość sprowadzenia go do siebie zimą. Wtedy to jednak będą musieli przelać na konto mistrzów Polski odpowiednią kwotę.

Karbownik w porównaniu do środkowego pomocnika poznańskiego Lecha będzie kosztował dużo mniej. Brighton zapłaci za niego bowiem prawdopodobnie cztery miliony euro. Do tej kwoty mogą dość jednak dodatkowe gratyfikacje finansowe uzależnione od postawy gracza.

Transfery Polaków na Wyspy mają zostać potwierdzone w poniedziałek, czyli w ostatni dzień okna transferowego.

19-latek przebojem przebił się do pierwszej drużyny warszawskiej Legii na początku minionego sezonu. Ostatnie tygodnie nie były już jednak dla niego tak udane.

Karbownik zdążył rozegrać łącznie 41 meczów. Zanotował w nich siedem asyst. Ma też na swoim koncie powołanie do dorosłej reprezentacji Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy