Katar kupił MŚ? Wyciekły nowe fakty

Katar kupił MŚ? Wyciekły nowe fakty
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: Sunday Times

"Sunday Times" ujawnił treść tajnych dokumentów związanych z zakupem przez Katar możliwości organizacji Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Informacje te mogą wstrząsnąć piłkarskim światem. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w Katarze zjawisko korupcji w otoczeniu najważniejszych osób jest na porządku dziennym, jednak zakup przez ten kraj tak ważnej imprezy jaką są Mistrzostwa Świata jest dość dużym zaskoczeniem. O ile dla takiego państwa złamanie przepisów nie jest czymś obcym, o tyle dla FIFA, dla której zwalczanie korupcji w piłce nożnej jest jedną z najważniejszych spraw, sprzedaż turnieju może budzić pewien niesmak.

"Sunday Times" postanowił przytoczyć streszczenie tajnych dokumentów (ponoć jest ich ogromna liczba), które potwierdzają kupno MŚ przez Katar:

- Katar dokonał tajnych płatności, dzięki którym zagwarantował sobie zorganizowanie mundialu w 2022 roku. Wszystkie dokumenty zostały podpisane przez Mohameda bin Hammama, najwyższego katarskiego urzędnika do spraw piłki nożnej. Łączna kwota wyniosła ponad pięć milionów dolarów, które zostały przekazane w ręce biurokratów piłkarskich, działających dla FIFA.

W ciągu najbliższych tygodni "Sunday "Times" ma zamiar opublikować dalszą część dokumentów, z której dowiemy się, w jaki dokładnie sposób Bin Hammam uzyskał poparcie 24-osobowej komisji, której zadaniem był wybór organizatora Mistrzostw.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy