Kazim-Richards obrażany na tle rasistowskim zaraz po przedłużeniu umowy i strzeleniu bramki w derbach

Kazim-Richards obrażany na tle rasistowskim zaraz po przedłużeniu umowy i strzeleniu bramki w derbach
Redakcja
Redakcja
Źródło: Derby County | Daily Mirror

Colin Kazim-Richards zaraz po przedłużeniu umowy z Derby County padł ofiarą rasizmu kibiców własnej drużyny.

W piątek Derby County ogłosiło podpisanie nowego kontraktu z Colinem Kazimem-Richardsem do 30 czerwca 2022 roku. 37-krotny reprezentant Turcji przeszedł do „Baranów” w październiku zeszłego roku, po rozwiązaniu umowy z meksykańskim CF Pachuca. 34-letni napastnik strzelił w obecnej kampanii Championship siedem goli w 25 spotkaniach.

W grudniu 2020 roku piłkarze Derby County zostali wygwizdani przez własnych fanów po tym, jak uklękli, aby wesprzeć ruch Black Lives Matter. Jedyny Kazim-Richards stał wyprostowany z ręką do góry, pokazując, że jest dumny ze swojego koloru skóry.

W ostatnim spotkaniu przeciwko Nottingham Forest (derby East Midlands), reprezentant Turcji strzelił wyrównującą bramkę w 84 minucie. Po meczu w mediach społecznościowych został zasypany obelgami na tle rasistowsim rzucanymi w jego stronę.

W związku z tym Derby County wystosowało oświadczanie, w którym wyraża pełne poparcie dla zawodnika oraz informuje o zgłoszeniu sprawy do odpowiednich organów. Jak informuje klub atak na jego osobę był na tyle ogromny, że musiał tłumaczyć swoim dzieciom, dlaczego ludzie go tak bardzo obrażają.

Zespół, w którym gra obecnie poważnie kontuzjowany Krystian Bielik, zajmuje 17. miejsce w tabeli, mając dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy