Kessié alternatywą dla Vidala? Inter rozważa wymianę z Milanem!

Kessié alternatywą dla Vidala? Inter rozważa wymianę z Milanem! fot. AC Milan
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Włoskie media informują, że Inter Mediolan w coraz większym stopniu otwiera się na angaż Francka Kessié'ego z Milanu.

„Nerazzurri” od dłuższego czasu prowadzą negocjacje z Barceloną w sprawie Arturo Vidala, lecz porozumienia na horyzoncie jak na razie nie widać. Co więcej, mało prawdopodobne jest to, aby Katalończycy zaakceptowali ostatnią ofertę Włochów w wysokości 12 milionów euro. W związku z tym lider tabeli Serie A przygotował alternatywne rozwiązanie.

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że Inter Mediolan zamierza wykorzystać zainteresowanie Milanu Matteo Politano i w zamian pozyskać Francka Kessié'ego. To o tyle prawdopodobne, że „Rossoneri” od dawna przymierzają się do rozstania z reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej.

Operacja miałby się odbyć na zasadzie wymiany, w której to obaj piłkarze zamieniliby się klubami na mocy półrocznego wypożyczenia z obowiązkiem kupna. W przeciwnym razie „Nerazzurri” za 26-letniego Włocha mieliby oczekiwać 25 milionów euro.

Wspomniane źródło dodaje, że Iworyjczyk podoba się Antonio Conte, który poszukuje silnego środkowego pomocnika potrafiącego podłączać się pod akcje ofensywne swojej drużyny. Te warunki spełnia właśnie 23-latek, stąd zainteresowanie jego osobą.

Nim jednak dojdzie do rozmów zaplanowanych na środek przyszłego tygodnia, wcześniej mediolańczycy mają poznać decyzję Barcelony odnośnie Arturo Vidala i przedstawionej nie tak dawno oferty. Jeśli zatem Katalończycy ostatecznie odrzucą propozycję za Chilijczyka, Inter wdroży plan B.

Kessié w obecnym sezonie wystąpił w 15 spotkaniach i raz wpisał się na listę strzelców. Jego kontrakt traci ważność 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy