Kevin De Bruyne: Czasami najtrudniejsze są… gierki treningowe

Kevin De Bruyne: Czasami najtrudniejsze są… gierki treningowe
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport360.com

Już za dwa tygodnie Manchester City zmierzy się z Realem Madryt. Z tej okazji wywiadu udzielił Kevin De Bruyne, który został m.in. zapytany o pragnienie zdobycia pucharu Ligi Mistrzów.

Kiedy w 2008 roku angielski klub został przejęty przez właścicieli ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, nikt nie ukrywał, że głównym celem będzie triumf w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Potęga „Obywateli” była jednak budowana stopniowo, co sprawiło, że okazję do wykazania się na ławce trenerskiej ekipy z Premier League otrzymali tacy szkoleniowcy jak Mark Hughes, Roberto Mancini czy Manuel Pellegrini. Pod wodzą tego ostatniego Manchester City w sezonie 2015/2016 dotarł do półfinału Ligi Mistrzów i jak dotąd jest to jego największe osiągnięcie w europejskich pucharach, jeśli chodzi o najnowszą historię klubu.

Od 2016 roku zespół prowadzi Pep Guradiola, który notorycznie powtarza, że jego podopieczni nie są jeszcze gotowi na zwycięstwo w elitarnych rozgrywkach. Nie zmienia to jednak faktu, że aktualny mistrz Anglii znajduje się obecnie w fazie pucharowej i wciąż może dotrzeć do finału. By tak się stało, „Obywatele”, muszą najpierw rozprawić się z Realem Madryt, a pierwszy mecz obu ekip odbędzie się już za dwa tygodnie.

Zważywszy na to wywiadu udzielił Kevin De Bruyne, komentując m.in. zbliżającą się rywalizację z Edenem Hazardem, swoim byłym kolegą z Chelsea.

– Przeciwko Edenowi grałem już wtedy, gdy był jeszcze w Lille. Następnie mierzyliśmy się ze sobą w Chelsea, tym samym mam już za sobą grę zarówno z nim, jak i przeciwko niemu. To będzie 90 minut gry jako rywale, ale po wszystkim znowu będziemy przyjaciółmi – stwierdził Belg w rozmowie z portalem Sport360.com.

Nie zabrakło również porównań do Zinédine’a Zidane’a, obecnego trenera „Królewskich”, do czego ofensywny pomocnik podszedł ze sporym dystansem.

– Hmm, no nie wiem… Właściwie to miłe, gdy ludzie wypowiadają takie pozytywne słowa. To znak, że dobrze sobie radzę. Przed nami teraz starcie z Realem Madryt i chyba nie mogliśmy trafić na żaden mały klub. Jeśli chcesz wygrać Ligę Mistrzów, musisz pokonać najlepszych. Myślę, że to po właśnie gramy. Chcesz uczestniczyć w meczach Ligi Mistrzów, Euro czy mistrzostw świata – oznajmił.

– Do pory nie udało mi się wygrać Ligi Mistrzów, więc być może to coś, czego podświadomie chcę bardziej. Przy czym zawsze chodzi o zwycięstwo, nawet podczas treningów, a czasami najtrudniejsze są właśnie… gierki treningowe – dodał.

Na koniec 28-latek opowiedział o celu Manchesteru City, jakim jest zapisanie się w historii europejskich pucharów.

– Chcemy tego, ale jest o to niezwykle trudno. Manchester City jest już starym klubem, jednak w tej chwili obrał on inną ścieżkę i piszemy historię na nowo. Ludzie opowiadają o tym, co działo się 30-40 lat temu, tymczasem my w tej chwili robimy wspaniałe rzeczy. I to jedyne, na co mamy wpływ jako piłkarze tego klubu. Sam chciałbym zostać zapamiętany z wygrywania oraz miłości do gry i rodziny. Zwyczajnie chcesz być dobry dla ludzi, którzy cię otaczają, i nieustannie stawać się lepszą osobą – rzekł.

Manchester City z Realem Madryt zmierzy się 26 lutego. Do rewanżu dojdzie 17 marca.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy