Kévin Malcuit odrzucił powołanie do reprezentacji Maroka

Kévin Malcuit odrzucił powołanie do reprezentacji Maroka fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: France Football

Wydawało się, że Kévin Malcuit w październiku zadebiutuje w reprezentacji Maroka. Jak pisze „France Football”, tak się jednak nie stanie.

28-letni prawy obrońca otrzymał powołanie do drużyny prowadzonej przez Vahida Halilhodžicia na październikowe spotkania towarzyskie z Libią oraz Gabonem. Początkowo wydawało się, że zadebiutuje on w reprezentacji kraju pochodzenia swojej mamy. Zawodnik odrzucił jednak powołanie.

Z doniesień dziennikarzy „France Football” wynika, że Malcuit wciąż wierzy w debiut w reprezentacji Francji. Piłkarz urodził się na przedmieściach Paryża i przebywał nad Sekwaną do zeszłego roku, kiedy to przeniósł się z Nice do Napoli. Co prawda występy w meczach towarzyskich w barwach Maroka nie zamknęłyby przed nim całkowicie drzwi do drużyny mistrzów świata, ale chwilę później afrykański zespół czekają spotkania o punkty. Zawodnik, który już wcześniej był kuszony przez Marokańczyków, najwyraźniej uznał, że w ogóle nie chce podejmować tego tematu.

Czas pokaże, czy Didier Deschamps da szansę 28-latkowi. W ostatnich meczach „Trójkolorowych” na prawej obronie grali Benjamin Pavard i Léo Dubois.

By myśleć o powołaniu do reprezentacji Francji, Malcuit musi jednak wrócić do regularnego grania. W tym sezonie zanotował on bowiem tylko dwa występy w koszulce Napoli. Carlo Ancelotti stawia na Giovanniego Di Lorenzo. Dotychczasowy bilans Malcuita w barwach „Azzurrich” to 29 spotkań i trzy asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy