Khedira na rozmowach w Anglii. Niemiec walczy o zimowy transfer

Khedira na rozmowach w Anglii. Niemiec walczy o zimowy transfer fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Christian Falk

Sami Khedira przyleciał do Anglii, aby omówić ewentualne warunki zawarcia współpracy z Evertonem lub Tottenhamem - poinformował Christian Falk.

Były reprezentant Niemiec nie znajdował się w planach Juventusu na trwający sezon, ale mimo to nie udało mu się znaleźć nowego pracodawcy w trakcie ostatniego letniego okna transferowego.

Ta sytuacja znalazła swoje konsekwencje w postaci niezgłoszenia doświadczonego pomocnika do udziału w jakichkolwiek rozgrywkach z udziałem „Starej Damy”.

Z tego też powodu Sami Khedira miał dość sporo czasu na obmyślenie planu na swoją najbliższą przyszłość i tuż przed rozpoczęciem 2021 roku poprosił władze klubu o umożliwienie mu poszukiwań nowego zespołu na własną rękę.

Przedstawiciele aktualnego mistrza Włoch wyrazili na to zgodę, a sam 33-letni zawodnik już przy pierwszej nadarzającej się okazji udał się do Anglii, gdzie ma odbyć kilka rozmów z drużynami zainteresowanymi jego pozyskaniem.

Chrisitan Falk uważa, że Niemiec udał się najpierw do Liverpoolu, aby spotkać się z przedstawicielami Evertonu, gdzie za zwolennika nawiązania z nim współpracy uchodzi Carlo Ancelotti, który miał okazję prowadzić go w Realu Madryt w latach 2013-2015.

Khedira nie zamyka się jednie na rozważenie propozycji „The Toffees” i planuje udać się też do Londynu, gdzie z kolei mógłby ponownie występować pod wodzą José Mourinho, który odpowiadał za wyniki „Królewskich” (2010-2013) przed nastaniem rządów włoskiego szkoleniowca.

Obecnie 33-latek uważa za swój priorytet zakotwiczenie w Premier League, ale gdyby zaliczył na tym polu pełne fiasko, to wówczas skieruje swoje zainteresowanie na ewentualny powrót do Bundesligi, gdzie w przeszłości bronił barw VfB Stuttgart.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy