2024-08-31 15:49:37; Aktualizacja: 6 godzin temu
Kibice Arsenalu wściekli. Declan Rice zasłużył na wyrzucenie z boiska?! [WIDEO] Fot. Viaplay
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Arsenal i Brighton podzieliły się punktami w Premier League. To jednak nie rezultat, a czerwona kartka Declana Rice'a będzie w najbliższych godzinach tematem przewodnim w mediach. Czy Anglikowi za to zagranie należało się wyrzucenie z boiska?

W sobotę doszło do bardzo ciekawego starcia na Emirates Stadium. W Londynie naprzeciw stanęły zespoły Arsenalu oraz Brighton, które do tej pory zgromadziły na swoim koncie komplet sześciu oczek. Pewne było więc, że tego dnia ktoś straci pierwsze w tym sezonie punkty.

Lepiej w mecze weszli gospodarze, którzy od 38. minuty prowadzili po trafienia Kaia Havertza i 1-0 do przodu schodzili na przerwę.

Po zmianie stron wszystko się zmieniło. W 48. minucie czerwoną kartkę ujrzał Declan Rice. Pomocnik wicemistrza Anglii starł się z Joelem Veltmanem i arbiter ukarał go drugim indywidualnym napomnieniem, za co wyleciał z boiska.

Sprawa budzi jednak niemałe kontrowersje, ponieważ jak widać na nagraniu Holender, kopnął swojego rywala, a mimo to nie otrzymał żółtego kartonika.

Piłkarze Mikela Artety musieli zatem kończyć to starcie w osłabieniu. To odbiło się na wyniku, a bo dziesięć minut po całym zdarzeniu stan rywalizacji wyrównał João Pedro.

Arsenal i Brighton mają zatem po trzech kolejkach po siedem punktów i na ten moment przewodzą w tabeli Premier League.