Kibice Atlético Madryt przyczynili się do rozprzestrzenienia koronawirusa? Mocne słowa eksperta

Kibice Atlético Madryt przyczynili się do rozprzestrzenienia koronawirusa? Mocne słowa eksperta
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Liverpool Echo

Profesor John Ashton jednoznacznie wypowiedział się na temat wizyty kibiców Atlético Madryt w Liverpoolu.

„Rojiblancos” rozgrywali z „The Reds” rewanż w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Madrytczycy wywalczyli awans do najlepszej ósemki, zwyciężając 3:2 po dogrywce.

W Anglii zjawiło się trzy tysiące kibiców Atlético. Ashton, który jest ekspertem do spraw zdrowia publicznego, skrytykował zachowanie ich i brytyjskiego rządu. Jego zdaniem powinien podjąć on działania mające na celu uniemożliwienie hiszpańskim fanom dotarcie do Anglii. Ashton obawia się, że ich podróż przyczyniła się do rozprzestrzenienia się koronawirusa.

- Wyrywam sobie włosy z głowy. Jestem sfrustrowany. Prezentujemy samozadowolenie. To skostniałe i akademickie podejście. Zmarnowaliśmy miesiąc, w czasie którego powinniśmy być w ciągłym kontakcie z opinią publiczną.

- Jeśli teraz rozprzestrzeni się to tak, jak nam się wydaje, nie będziemy mieli wystarczającej liczby łóżek szpitalnych. Powinniśmy zająć się tym miesiąc temu. Chciałbym wiedzieć, dlaczego nie badaliśmy ludzi wracających z Włoch. Mamy Madryt, gdzie gra się za zamkniętymi drzwiami, a tymczasem przyjeżdża do nas trzy tysiące kibiców, którzy zostali w Liverpoolu i pili w barach.

- Część z nich jest zarażona koronawirusem, przez co będzie dochodziło do kolejnych zarażeń w Liverpoolu. Rząd musi się opanować i przestać traktować społeczeństwo jak dzieci - powiedział Ashton.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Bundesliga: Mamadou Doucouré zadebiutował po CZTERECH latach oczekiwań. Specjalna celebracja [WIDEO] Bundesliga: Mamadou Doucouré zadebiutował po CZTERECH latach oczekiwań. Specjalna celebracja [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy