Kibice Legii Warszawa zrobili robotę. Doceniła ich nawet... Chelsea [WIDEO]

2025-04-17 23:55:14; Aktualizacja: 1 dzień temu
Kibice Legii Warszawa zrobili robotę. Doceniła ich nawet... Chelsea [WIDEO] Fot. Mateusz Sobczak / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Wyjazdowe mecze z udziałem polskich fanów budzą w zachodniej części Europy duży niepokój. Czasami ma to słuszne podłoże, ale w przypadku spotkania Legii Warszawa z Chelsea trzeba przyznać, że sympatycy stołecznego klubu zrobili nam bardzo dobrą reklamę na międzynarodowych salonach.

Przedstawiciele „The Blues” obawiali się najazdu sympatyków „Wojskowych” i ich nieodpowiedniego zachowania na Stamford Bridge, co mogłoby przynieść spore straty. Dlatego przed potyczką z Legią Warszawa ograniczyli pulę biletów przeznaczonych normalnie dla fanów gości, by zwiększyć strefy buforowe.

Na szczęście ten ruch nie okazał się przydatny, ponieważ kibice stołecznej drużyny nie przyjechali szukać zaczepek na londyńskim stadionie i całkowicie skupili się na wspieraniu swoich piłkarzy, co przyniosło wymierne efekty w postaci odniesienia sensacyjnego zwycięstwa.

Nie dało ono ekipie z województwa mazowieckiego awansu do półfinału Ligi Konferencji, ale pozostawiła ona po sobie bardzo dobre wrażenie. Podobnie wspomniani fani, którzy znaleźli się nawet na zdjęciu podsumowującym wynik pojedynku opublikowanym przez Chelsea.

Mało tego w mediach społecznościowych możemy spotkać się z wieloma komentarzami czy filmikami zachwalającymi postawę kibiców Legii Warszawa.

Oby takich obrazków było więcej w przyszłym sezonie europejskich zmagań.