Kibice Trabzonsporu oddali hołd ofiarom trzęsienia ziemi. Wzruszająca choreografia [WIDEO]

Kibice Trabzonsporu oddali hołd ofiarom trzęsienia ziemi. Wzruszająca choreografia [WIDEO] fot. Trabzonspor
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Trabzonspor pokonał u siebie FC Basel 1-0 w ramach 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Najwięcej mówi się jednak nie o wyniku, a o choreografii upamiętniającej ofiary trzęsienia ziemi, którą zaprezentowali kibice gospodarzy.

Jednym z głównych tematów ostatnich dni było trzęsienie ziemi, które nawiedziło Turcję oraz Syrię. Żywioł pozbawił życia wiele tysięcy ludzi, a poniesione straty będą liczone jeszcze przez wiele długich tygodni.

W tle tych wydarzeń w czwartkowy wieczór rozgrywano mecz w ramach 1/16 finału Ligi Konferencji Europy, w którym mierzyły się ze sobą zespoły Trabzonsporu oraz FC Basel. Lepsi okazali się ci pierwsi. Pokonali oni rywala 1-0. Bramkę na wagę triumfu zdobył Jens Stryger Larsen.

Najwięcej jednak po spotkaniu mówi się nie o rezultacie, a o choreografii upamiętniającej ofiary trzęsienia ziemi, którą zaprezentowali fani gospodarzy.

Tureccy kibice zaprezentowali oprawę przedstawiającą zagranicznego ratownika zza granicy trzymającego uratowane niemowlę. Towarzyszy im niemiecki owczarek o imieniu Proteo. Zwierzak ten zasłynął pomocą przy uratowaniu co najmniej dwóch osób. Później jednak zginął podczas akcji poszukiwawczo-ratunkowej.

Dodatkowo na choreografii można dostrzec też masywną rękę wznoszącą się z gruzów, która trzyma flagę Turcji. Jest to symbol potęgi i jedności Turków.

W tle pojawił się jeszcze napis: „Nasze myśli są z wami”, skierowany do ofiar tragedii.

Spotkanie rewanżowe pomiędzy Trabzonsporem a FC Basel zaplanowano na 23 lutego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy