Kicker: Augsburg chce Lichtsteinera

Kicker: Augsburg chce Lichtsteinera fot. FIFA
Karol Brandt
Źródło: Kicker

Stephan Lichtsteiner może kontynuować swoją karierę w Niemczech. Szwajcar znajduje się bowiem na celowniku Augsburga.

Doświadczony prawy defensor, który pełni rolę kapitana reprezentacji Szwajcarii, obecnie pozostaje bez klubu po tym, jak wygasła jego umowa z Arsenalem. Pomimo tego były gracz m.in. Juventusu nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem, przez co wciąż jest dostępny na rynku transferowym. To jednak wkrótce może się zmienić, bowiem według „Kickera” coraz poważniej o złożeniu oferty 35-latkowi myśli Augsburg.

„Fuggerstädter” poczynili ostatnio kilka wzmocnień, lecz nie sprowadzili zastępstwa dla sprzedanego do Freiburga Jonathana Schmida i teraz chcą naprawić ten błąd. W związku z tym zainteresowali się kolejno Michaelem Langiem z Borussii Mönchengladbach i wspomnianym Lichtsteinerem. Pod względem finansowym o wiele korzystniejsza wydaje się kandydatura Szwajcara, który z racji braku przynależności klubowej nie będzie kosztował ani grosza. Z drugiej jednak z strony można założyć, że doświadczony defensor zażąda niemałej tygodniówki.

Tym samym władze Augsburga muszą teraz podjąć decyzję, na kogo ostatecznie postawić, a następnie wystosować oficjalną ofertę. Celem niemieckiej ekipy jest jak najszybsze załatanie dziury na prawej obronie, przez którą w ostatnią sobotę przedzierali się m.in. Jadon Sancho czy Thorgan Hazard. Efektem tego była sromotna porażka z BVB w stosunku 1:5.

W sezonie 2018/2019 35-latek uczestniczył w 23 spotkaniach „Kanonierów”, w których zaznaczył swoją obecność trafieniem oraz asystą.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy