Kicker: Transfer Kownackiego na ostatniej prostej

Kicker: Transfer Kownackiego na ostatniej prostej
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Kicker

Zgodnie z doniesieniami „Kickera” Dawid Kownacki w najbliższych dniach trafi do Fortuny Düsseldorf.

Niemiecki klub od pewnego czasu starał się o pozyskanie kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski. O ile szybko doszedł do porozumienia z samym Kownackim, to negocjacje z Sampdorią przeciągały się. Zdaniem „Kickera” udało się jednak osiągnąć konsensus i 21-latek po weekendzie powinien trafić do Fortuny. Dziennikarze zza naszej zachodniej granicy dodają, że pozyskać go chciały również Fulham (o zainteresowaniu londyńczyków raczej się nie mówiło) i Stuttgart. 

W grę wchodzi wypożyczenie do końca sezonu 2018/2019 (na razie nie wiadomo, za ile) z opcją wykupu za siedem milionów euro. Wszystko wskazuje więc na to, że Sampdoria zmniejszyła swoje oczekiwania. Nie ma możliwości, by dostała ona pięć milionów euro za samo wypożyczenie, a właśnie w sumie 12 milionów chciała do niedawna za Polaka.

Kownacki rozegrał w tym sezonie 12 meczów w Serie A, spędzając na murawie tylko 150 minut. W tym czasie strzelił gola i zanotował asystę. Napastnik już wiele tygodni temu nie wykluczał zmiany klubowych barw.

Kilkadziesiąt godzin temu Polak został odsunięty od zespołu Sampdorii i zaczął trenować indywidualnie. Można przypuszczać, że to efekt właśnie skomplikowanej sytuacji transferowej 21-latka. 

Fortuna zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli Bundesligi.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy