Kicker: Transfer Kownackiego na ostatniej prostej

Kicker: Transfer Kownackiego na ostatniej prostej
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Kicker

Zgodnie z doniesieniami „Kickera” Dawid Kownacki w najbliższych dniach trafi do Fortuny Düsseldorf.

Niemiecki klub od pewnego czasu starał się o pozyskanie kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski. O ile szybko doszedł do porozumienia z samym Kownackim, to negocjacje z Sampdorią przeciągały się. Zdaniem „Kickera” udało się jednak osiągnąć konsensus i 21-latek po weekendzie powinien trafić do Fortuny. Dziennikarze zza naszej zachodniej granicy dodają, że pozyskać go chciały również Fulham (o zainteresowaniu londyńczyków raczej się nie mówiło) i Stuttgart. 

W grę wchodzi wypożyczenie do końca sezonu 2018/2019 (na razie nie wiadomo, za ile) z opcją wykupu za siedem milionów euro. Wszystko wskazuje więc na to, że Sampdoria zmniejszyła swoje oczekiwania. Nie ma możliwości, by dostała ona pięć milionów euro za samo wypożyczenie, a właśnie w sumie 12 milionów chciała do niedawna za Polaka.

Kownacki rozegrał w tym sezonie 12 meczów w Serie A, spędzając na murawie tylko 150 minut. W tym czasie strzelił gola i zanotował asystę. Napastnik już wiele tygodni temu nie wykluczał zmiany klubowych barw.

Kilkadziesiąt godzin temu Polak został odsunięty od zespołu Sampdorii i zaczął trenować indywidualnie. Można przypuszczać, że to efekt właśnie skomplikowanej sytuacji transferowej 21-latka. 

Fortuna zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli Bundesligi.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Liverpool: Tsimikas już w drodze do Anglii Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Willian przechodzi do Arsenalu. „Done deal” Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Legia Warszawa: Szczegóły transferu Kapustki Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Liga Europy: Rozlosowano pary fazy wstępnej Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Grosicki dementuje doniesienia transferowe. „To tylko wakacje” Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Lech Poznań: Dwa miliony euro za Jóźwiaka Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu Liga Mistrzów: Pierwsza runda kwalifikacji rozlosowana. Legia Warszawa zmierzy się z wygranym wtorkowego meczu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy