„Kim ty jesteś?”. Erling Haaland nie wytrzymał po meczu z Arsenalem

2024-09-23 15:09:25; Aktualizacja: 3 dni temu
„Kim ty jesteś?”. Erling Haaland nie wytrzymał po meczu z Arsenalem Fot. Sky Sports
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Sky Sports

Erling Haaland po końcowym gwizdku w meczu Manchester City - Arsenal dał się ponieść emocjom. Norweg zadrwił z Gabriela Jesusa.

Manchester City w hicie Premier League wywalczył punkt. Drużyna Pepa Guardioli przegrywała 1:2 po bramce Gabriela z doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Grała jednak w przewadze, gdyż chwilę po golu na 2:1 czerwoną kartkę obejrzał Leandro Trossard.

Zespół Mikela Artety skupił się więc na bronieniu dostępu do własnej bramki w rozpaczliwy sposób, co długo się udawało. Manchester City w drugiej połowie miał aż 88 procent posiadania piłki, a w całym meczu - 78 procent. „Obywatele” oddali też ponad 30 uderzeń. Wyrównująca bramka na Etihad Stadium przyszła dopiero w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry.

Po golu norweski napastnik wziął piłkę i rzucił nią Gabrielowi w głowę. Już po końcowym gwizdku również wrzało. Najpierw 24-latek mówił Mikelowi Artecie, aby ten „zachował pokorę”, a kilka chwil później wdał się w utarczkę słowną z napastnikiem „The Gunners”, Gabrielem Jesusem. Piłkarz mistrza Anglii użył wobec niego kilku niecenzuralnych słów.

Reprezentant Norwegii miał też zapytać się Lewisa Mylesa-Skally'ego, kim jest. Mowa o 17-letnim debiutancie w drużynie gości.

Manchester City pozostał po tym meczu na pozycji lidera Premier League z 13 punktami w pięciu meczach. Arsenal zgromadził ich o dwa mniej, tym samym zajmuje czwartą lokatę.