Kłopoty Mangali. Miał udowodnić swoją wartość, straci resztę sezonu?!

Kłopoty Mangali. Miał udowodnić swoją wartość, straci resztę sezonu?!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Joyce | Daily Mail

Wygląda na to, że Eliaquim Mangala może już nie zagrać w obecnym sezonie.

Obrońca przez długi czas starał się o odejście z Manchesteru City, gdzie nie mógł liczyć na regularną grę pod wodzą Pepa Guardioli. Latem walczyły o niego Inter oraz kilka klubów z Premier League, ale żadnemu z nich nie udało się dopiąć transferu. Ta sztuka udała się dopiero zimą, kiedy po Francuza sięgnął Everton. 27-latek liczył, że na Goodison Park uda mu się pokazać z na tyle dobrej strony, że znajdzie sobie klub, który wykupi go latem, będzie miał z tym jednak problem.

Już w swoim drugim spotkaniu w barwach „The Toffees”, przeciwko Crystal Palace 10 lutego, zawodnik doznał kontuzji, która zmusiła go do opuszczenia boiska tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Klub do tej pory nie wydał oświadczenia w sprawie stanu zdrowia piłkarza, ale z Liverpoolu dochodzą nie najlepsze informacje.

„Eliaquima Mangalę może czekać dłuższa przerwa spowodowana kontuzją kolana” - napisał na Twitterze dobrze obeznany w sprawach klubów z Liverpoolu dziennikarz Paul Joyce.

Nieco więcej informacji podaje „Daily Mail”. Zdaniem tegoż dziennika piłkarz może wrócić do gry nawet dopiero na początku przyszłego sezonu. Wiele wskazuje na to, że uszkodzone zostały więzadła krzyżowe, ale wciąż nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja. Jeśli problem dotyczy jedynie więzadła przyśrodkowego, może to być stosunkowo dobra informacja dla piłkarza. Czarniejszy scenariusz zakłada jednak zerwanie więzadeł krzyżowych, co oznaczałoby znacznie dłuższą przerwę.

W obecnym sezonie Mangala mógł liczyć na w miarę regularne występy w barwach City jedynie w grudniu. Poprzednia kampania była dla niego o wiele bardziej udana, ponieważ był podstawowym graczem Valencii. Francuz grał tam na wypożyczeniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy