Klopp: Lewandowski dołączy do Bayernu po zakończeniu sezonu

Klopp: Lewandowski dołączy do Bayernu po zakończeniu sezonu
Jarosław Matoga
Jarosław Matoga
Źródło: Sky Sports

Jürgen Klopp, trener Borussii Dortmund zapowiedział, że Robert Lewandowski pozostanie w swoim obecnym klubie do końca sezonu, a po nim przeniesie się do Bayernu Monachium.

Trwająca od kilku miesięcy saga transferowa dotycząca Roberta Lewandowskiego wydaje się powoli zmierzać ku końcowi. Według słów trenera BVB, Jürgena Kloppa, polski napastnik w nadchodzącym sezonie nadal będzie zakładał żółto-czarną koszulkę wicemistrzów Niemiec, zaś po sezonie zasili ekipę zdobywców Ligi Mistrzów z poprzednich rozgrywek. 

- To, że Robert Lewandowski po sezonie przejdzie do Bayernu jest już faktem jasnym i oczywistym. Teraz problem leży po stronie Borussii, żeby do tego czasu stworzyć drużynę konkurencyjną do tej, którą mamy w obecnym kształcie. Jesteśmy tym zoobowiązani wobec innych zawodników oraz fanów Borussii Dortmund - zapowiedział Klopp.

Trener Borussii wielokrotnie podkreślał, że po utracie takiego zawodnika jak Mario Goetze chce, żeby drużyna nie straciła kolejnego podstawowego zawodnika. Zapewniał również, że Borussia nie sprzeda żadnego gracza Bayernowi. Okazuje się, że słowa dotrzyma, chociaż najlepszy snajper poprzedniego sezonu w Borussii, Robert Lewandowski zdecydował, że nie przedłuży kontraktu wygasającego za rok i zwiąże się z Bayernem Monachium.

Klopp zapowiedział również, że w nadchodzącym sezonie, BVB zamierza grać o najwyższe cele. 

- A teraz chcemy udowodnić, że z takim zawodnikiem jak Lewandowski możemy odnieść sukces w kolejnym sezonie. Chcemy osiągać jak najlepsze wyniki. Znam Roberta i wiem, że jego stanowisko w tej sprawie jest dokładnie takie samo jak moje - zapewnia Jürgen Klopp.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy