Klub Gerarda Piqué zgłasza się po zawodnika Manchesteru United. Ambitne plany

Klub Gerarda Piqué zgłasza się po zawodnika Manchesteru United. Ambitne plany fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Equipe

Manchester United udostępnił Hannibala Mejbriego na letniej liście piłkarzy do wypożyczenia na tegoroczny sezon. Jednym z klubów chętnych skusić się na usługi zawodnika jest FC Andorra, którego właścicielem jest Gerard Piqué.

O utalentowanego Tunezyjczyka ubiegają się również inne firmy z Anglii, takie jak Birmingham City czy West Bromwich Albion. „Czerwone Diabły” planują dać możliwość rozwoju swojemu podopiecznemu właśnie na Wyspach, jednak mają także na uwadze ciekawe szczegóły oferty przedstawionej przez ekipę rywalizującą na zapleczu LaLigi.

Pique, który na co dzień trenuje w Barcelonie, zauważa u ofensywnego pomocnika ogromny potencjał, który pozwoliłby wzbić się jego klubowi ponad wyżyny możliwości. Dlatego też beniaminek drugiego szczebla ligowego w Hiszpanii niesie się z zamiarem nadesłania propozycji wypożyczenia z opcją obligatoryjnego wykupu.

W założeniu 19-letni Mejbri miałby spędzić w Andorrze jeden sezon. Jeśli jednak zdarzyłoby się tak, że uda się uzyskać awans do najwyższej klasy rozgrywek, klub zachowa opcję finalizacji transferu w wymiarze definitywnym. Transakcja zostałaby zamknięta w imponującej kwocie 25 milionów euro.

Robi to o tyle wrażenie, że Andorra do tej pory nie przeprowadzała żadnych transferów gotówkowych.

Takie snucie zamiarów udowadnia, że Gerard Piqué - piastujący także funkcję prezesa firmy Kosmos, pod którą podlega FC Andorra - bardzo ambicjonalnie pochodzi do dalszych poczynań. Od momentu przejęcia klubu w 2018 roku, drużyna przeskoczyła w górę o trzy szczeble rozgrywek ligowych.

Hannibal Mejbri przekuwa swój potencjał na umiejętności w Manchesterze od 2019 roku, rywalizując głównie na poziomie ligi rezerw. Miał też okazję trzykrotnie zaznać smaku seniorskiej piłki, wychodząc raz w podstawowym składzie w maju na pojedynek z Crystal Palace.

Pomimo bardzo młodego wieku, gracz ofensywnej formacji ma już 16 występów w dorosłej drużynie narodowej.

Mejbri mocno imponuje swoimi zdolnościami na tle swoich rówieśników, notując w ostatnich latach pięć trafień i aż 14 asyst w zmaganiach młodzieżowej Premier League 2.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Juventus z priorytetem transferowym na zimę Juventus z priorytetem transferowym na zimę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy