Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju

Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju fot. FIFA TV
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FIFA

We wtorkowe popołudnie rozlosowana została drabinka Klubowych Mistrzostw Świata 2020.

Do tej pory turniej, w którym biorą udział zwycięzcy najważniejszych kontynentalnych pucharów, odbywał się pod koniec każdego roku. Tym razem impreza została przeniesiona na początek lutego i będzie w niej rywalizować sześć zespołów, a nie siedem. Z powodu pandemii koronawirusa i idących za nią środków dotyczących kwarantanny z udziału wycofał się przedstawiciel Oceanii - Auckland City.

Tym samym w meczach drugiej rundy KMŚ (w pierwszej Auckland City miało spotkać się z Al-Duhail) zmierzą się Al-Duhail z Al-Ahly oraz Tigres UANL z Ulsan Hyundai. Zwycięzca pierwszej pary zagra z półfinale z Bayernem, a lepszy z pary numer dwa - z klubem z Ameryki Południowej. Będzie to Palmeiras lub Santos. Finał Copa Libertadores odbędzie się 30 stycznia.

Pierwsze spotkania organizowanych przez Katar KMŚ zaplanowano na 4 lutego. Wielki finał zostanie rozegrany 11 lutego.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2020:

Druga runda
Al-Duhail (Katar) - Al-Ahly (Egipt), 4 lutego;
Tigres UANL (Meksyk) - Ulsan Hyundai (Korea Południowa), 4 lutego;

Półfinały
Zwycięzca Copa Libertadores - Tigres UANL/Ulsan Hyundai, 7 lutego;
Al-Duhail/Al-Ahly - Bayern, 8 lutego.


Klubowe Mistrzostwa Świata 2020


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy