Klubowe Mistrzostwa Świata: Auckland City zrezygnowało z udziału w turnieju [OFICJALNIE]

Klubowe Mistrzostwa Świata: Auckland City zrezygnowało z udziału w turnieju [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

Auckland City nie wystartuje w zbliżających się Klubowych Mistrzostwach Świata ze względu na restrykcje wprowadzonej w Nowej Zelandii w obliczu panującej pandemii koronawirusa.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nie zdecydowała się w zaistniałych okolicznościach panujących na świecie na definitywne odwołanie Klubowych Mistrzostw Świata i postanowiła przenieść je z końca grudnia 2020 roku na początek lutego 2021 roku.

Formalnie ostatni turniej z udziałem siedmiu drużyn miał rozpocząć się pierwszego dnia wspomnianego wyżej miesiąca. Wiemy już jednak, że pierwsze oficjalne spotkanie w imprezie organizowanej przez Katar odbędzie się trzy dni później.

Ten stan rzeczy został spowodowany przez wycofanie się ze startu w Klubowych Mistrzostwach Świata przez Auckland City, które zostało wytypowane przez rodzimą federację do wzięcia udziału w zmaganiach organizowanych przez FIFA po tym, jak pandemia koronawirusa nie pozwoliła rozegrać do końca Ligi Mistrzów OFC.

FIFA została poinformowana przez Auckland City FC, że w dobie panującej pandemii COVID-19 i powiązanych z nią środków kwarantanny wymaganych przez władze Nowej Zelandii, klub nie będzie mógł uczestniczyć w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Pomimo regularnych kontaktów FIFA z klubem, Federacją Piłkarską Nowej Zelandii i OFC w ostatnich dniach, wymagania władz Nowej Zelandii w odniesieniu do izolacji i kwarantanny wykraczają poza kompetencje FIFA, dlatego nie było możliwe znalezienie innego rozwiązania.

FIFA wraz z władzami Kataru wdroży kompleksowy protokół medyczny i bezpieczeństwa zapewniający zabezpieczenia wymagane do ochrony zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich osób biorących udział w zawodach” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez FIFA.

Międzynarodowe Federacja Piłki Nożnej nie zdecydowała się zaprosić dodatkowego zespołu do udziału w turnieju i dlatego gospodarz - Al-Duhail awansował walkowerem do drugiej rundy.

Tym samym w grze o zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata pozostaje sześć zespołów, poza wspomnianą katarską drużyną są nimi Bayern Monachium (zwycięzca Ligi Mistrzów), Tigres UANL (zwycięzca Ligi Mistrzów CONCACAF), Ulsan Hyundai (zwycięzca Azjatyckiej Ligi Mistrzów), Al-Ahly (zwycięzca Afrykańskiej Ligi Mistrzów) oraz zwycięzca brazylijskiego finału Copa Libertadores, którym 30 stycznia zostanie Santos lub Palmeiras.

Dokładną drabinkę i terminarz spotkań poznamy 19 stycznia, kiedy to w Zurychu odbędzie się losowanie turniejowych par. Impreza ma potrwać od 4 do 11 lutego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy