Klubowe Mistrzostwa Świata bardziej opłacalne od Ligi Mistrzów? FIFA szykuje ogromne pieniądze dla uczestników

Klubowe Mistrzostwa Świata bardziej opłacalne od Ligi Mistrzów? FIFA szykuje ogromne pieniądze dla uczestników
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ZDF

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zamierza wyłożyć olbrzymią sumę pieniędzy dla uczestników zreformowanych Klubowych Mistrzostw Świata.

Najważniejsze osobistości w FIFA uznały jakiś czas temu, że obecna formuła oraz termin rozgrywania Klubowych Mistrzostw Świata nie są atrakcyjne dla kibiców oraz zespołów biorących w nich udział i dlatego postanowiły w znaczącym stopniu zrewolucjonizować ten turnieju.

Wiemy już, że przedstawiciele światowego futbolu zdecydowali się powiększyć liczbę uczestników imprezy z 7 do 24 i przenieść rozgrywki z terminu grudniowego na przełom czerwca i lipca.

Pierwsze Klubowe Mistrzostwa Świata w nowej formule mają odbyć się już w 2021 roku w Chinach i przynajmniej na razie ma w nich wziąć udział osiem drużyn z Europy (czterech ostatnich zwycięzców i finalistów, jeżeli zespoły będą się powtarzać, to wówczas do gry zostanie zaproszony kolejny najwyżej rozstawiony zespół z rankingu UEFA), pięć z Ameryki Południowej, po dwie z Ameryki Północnej, Afryki oraz Azji i jedna z Oceanii.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej liczy na to, że wszystkie najlepsze ekipy z poszczególnych kontynentów nie odmówią startu w zreformowanych rozgrywkach i skuszą się na zgarnięcie niebotycznych sum, na które nie może liczyć nawet zwycięzca Ligi Mistrzów.

Niemiecka stacja ZDF poinformowała, że FIFA zamierza przekazać każdej z drużyn po 50 milionów dolarów za samo wzięcie udziału w KMŚ. Z kolei zwycięzca całego turnieju ma otrzymać dodatkowe 115 milionów dolarów.

Obecnie najlepszy europejski zespół rywalizujący w Lidze Mistrzów za wygranie wszystkich spotkań i zdobycie trofeum może liczyć maksymalnie na sumę wynoszącą nieco ponad 82 miliony dolarów.

Na dzień dzisiejszy nasz kontynent na Klubowych Mistrzostwach Świata w 2021 roku mogą reprezentować Real Madryt (zwycięzca 2017/2018), Liverpool (zwycięzca 2018/2019 i finalista 2017/2018), Tottenham (finalista 2018/2019) oraz FC Barcelona (najwyżej rozstawiony zespół w rankingu UEFA nie biorący udziału w finale).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich” Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy