Klubowy kolega Marcina Bułki trafił do aresztu. „Terroryzm i publiczne nawoływanie do nienawiści lub przemocy”

Klubowy kolega Marcina Bułki trafił do aresztu. „Terroryzm i publiczne nawoływanie do nienawiści lub przemocy” fot. sylv1rob1 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Nice-Matin

Prawy obrońca OGC Nice, Youcef Atal, trafił do aresztu za udostępnienie w mediach społecznościowych nagrania wspierającego Palestynę. Sprawa ciągnie się za nim od października - podaje „Nice-Matin”.

W październiku reprezentant Algierii udostępnił wideo, na którym szejk Mahmoud al-Hasanat prosi Boga, aby zesłał „czarny dzień na Żydów” i „towarzyszył Palestyńczykom, jeśli będą rzucać kamieniami”. Dotyczy to oczywiście brutalnego konfliktu zbrojnego, który eskalował na linii Hamas - Izrael.

Obrońca OGC Nice, który polubił już wątpliwy wpis po ataku na bazylikę w Nicei w 2020 roku, został natychmiast zawieszony przez klub. Od wtorku 31 października Komisja Ligi nałożyła na niego zawieszenie na siedem meczów.

Reprezentant Algierii zagrał w minioną niedzielę przeciwko Mozambikowi, po półtora miesiąca nieobecności na boisku.

W poniedziałek 16 października prokurator z Nicei ogłosił wszczęcie wstępnego śledztwa w sprawie „przeprosin za terroryzm i publiczne nawoływanie do nienawiści lub przemocy”

Jak donosi dziennik „Nice-Matin”, ostatecznie potrzymano zarzut o prowokowanie nienawiści rasowej ze względu na religię. W miniony czwartek Atal trafił wieczorną porą do aresztu.

Został umieszczony w areszcie w siedzibie policji sądowej, w koszarach Auvare w Nicei. Po udzieleniu odpowiedzi śledczym powinien wyjść na wolność. Oczywiście, sprawa będzie ciągnąć się nadal.

Atal rozegrał w tym sezonie sześć spotkań - pięć z nich rozpoczynał w pierwszym składzie.

„Orlątka” radzą sobie pod nieobecność 27-latka bardzo dobrze, tkwiąc na drugim miejscu w tabeli Ligue 1. W barwach wicelidera świetnie prezentuje się Marcin Bułka, który zachował już dziewięć czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy