Kluczowy zawodnik opuszcza Puszczę Niepołomicę

2024-06-21 15:24:21; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Kluczowy zawodnik opuszcza Puszczę Niepołomicę Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Meczyki.pl

Kamil Zapolnik nie będzie reprezentował barw Puszczy Niepołomice w kolejnym sezonie. 31-latek zdecydował się na transfer do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza - informują Meczyki.pl.

Puszcza Niepołomice przystępowała do minionego sezonu na szczeblu Ekstraklasy w roli beniaminka. Wielu sądziło, że zespół dowodzony przez trenera Tomasza Tułacza szybko powróci do pierwszej ligi.

Tymczasem typowana do spadku drużyna prezentowała się z naprawdę dobrej strony, wykorzystując swoje atuty, do których należy zaliczyć perfekcyjnie opanowane stałe fragmenty gry. Ostatecznie zajęła 12. miejsce w tabeli i uniknęła relegacji.

Niemała w tym zasługa Kamila Zapolnika. Kapitan zespołu zdobył pięć bramek i zanotował pięć asyst w 29 rozegranych spotkaniach, stanowiąc jednocześnie kluczowy element układanki szkoleniowca Tułacza.

Wygląda jednak na to, że półtoraroczna przygoda 31-latka w Puszczy Niepołomice dobiegnie końca tego lata. Zdaniem portalu Meczyki.pl przeniesie się on wkrótce do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Kontrakt Zapolnika obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, dlatego transakcja będzie miała charakter gotówkowy.

„Słonie” zakończyły ubiegłe rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy dopiero na 14. pozycji z dorobkiem 41 punktów w 34 meczach. Ekipa dowodzona przez Marcina Brosza przystąpi do kolejnej kampanii z zamiarem poprawienia tego wyniku.

Kamil Zapolnik trafił do Puszczy Niepołomice w lutym 2023 roku. Kilka miesięcy później świętował z drużyną awans do elity. W koszulce klubu z województwa małopolskiego zanotował łącznie 46 występów, siedem goli i sześć asyst.

Wcześniej przywdziewał również trykoty takich zespołów jak między innymi Miedź Legnica, Wigry Suwałki, Górnik Zabrze, GKS Tychy oraz Olimpia Zambrów.