Kōki Hinokio znowu może zmienić klub w Ekstraklasie. Tym razem definitywnie

2023-02-01 17:45:39; Aktualizacja: 1 rok temu
Kōki Hinokio znowu może zmienić klub w Ekstraklasie. Tym razem definitywnie Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl] I Jarosław Koliński [Przegląd Sportowy]

Działacze Stali Mielec oraz Zagłębia Lubin prowadzą rozmowy dotyczące transferu Kōkiego Hinokio - informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Pierwszym polskim klubem w karierze Kōkiego Hinokio był Stomil Olsztyn. Niezłe występy w barwach zespołu z województwa warmińsko-mazurskiego w I lidze zaowocowały przenosinami do Zagłębia Lubin. To bardzo szybko zdecydowało się na wypożyczenie Japończyka do Stali Mielec, w której ofensywny pomocnik spędził pierwszą część sezonu 2021/2022.

W trakcie kilku miesięcy spędzonych w Mielcu zawodnik rozegrał 14 meczów w Ekstraklasie, strzelając gola i notując asystę.

Po powrocie do Lubina 21-latek początkowo pojawiał się na murawie, ale potem pauzował z powodu kontuzji. Jego dorobek z obecnego sezonu prezentuje się marnie, bo osiem występów ligowych przełożyło się na 268 minut spędzonych na boiskach. Więcej zaliczył ich w drugoligowych rezerwach.

Wiele wskazuje na to, że Hinokio znowu trafi teraz do Mielca. Zdaniem Tomasza Włodarczyka, trwają ostatnie negocjacje w tej sprawie. Tym razem Azjata ma zasilić szeregi Stali na zasadzie transferu definitywnego.

Jak podaje Jarosław Koliński z „Przeglądu Sportowego”, do Mielca może ponownie zawitać również 22-letni Maksymilian Sitek, który w poprzednim sezonie był do niego wypożyczony z Podbeskidzia Bielsko-Biała.