Kołba szczerze o wpadce dopingowej. „Przekreśliłem marzenia i lata ciężkiej pracy”

Kołba szczerze o wpadce dopingowej. „Przekreśliłem marzenia i lata ciężkiej pracy” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Michał Kołba ma do siebie olbrzymi żal, że obdarzył zaufaniem człowieka, który doprowadził do zniszczenia efektów jego wieloletniej pracy na rzecz rozwoju własnego i ŁKS-u Łódź.

Wychowanek ekipy z Łodzi miał niewątpliwie duże szanse na to, aby stać się prawdziwą legendą „Rycerzy Wiosny” za sprawą wprowadzenia klubu z trzeciej ligi na poziom Ekstraklasy. 27-letni zawodnik nie zamierzał na tym poprzestać i chciał pomóc swojemu zespołowi zagościć na dłużej w polskiej elicie.

Niestety wielkie marzenia bramkarza prysły jak bańka mydlana w pierwszej połowie września, kiedy to do siedziby ŁKS-u wpłynęło pismo z POLADA (Polska Agencja Antydopingowa) o wykryciu w organizmie zawodnika niedozwolonych substancji.

Przedstawiciele drużyny z Łodzi nie mogli w to uwierzyć i początkowo wstrzymywali się z podjęciem jakikolwiek decyzji do czasu zbadania próbki B, ale i jej wynik okazał się pozytywny, dlatego zostali zmuszeni do zakończenia współpracy z Michałem Kołbą, który dodatkowo został zawieszony na dwa lata.

Ten wyrok nie jest jeszcze prawomocny i golkiper liczy na to, że po odwołaniu jego dyskwalifikacja zostanie skrócona, co umożliwi mu jeszcze podjęcie walki o powrót do zawodowego uprawiania piłki nożnej, do której będzie mógł powrócić najwcześniej na sześć miesięcy przed końcem okresu zawieszenia.

27-latek ma jednocześnie świadomość, że popełnił niewybaczalny błąd i ma o to do siebie olbrzymie pretensje.

- Przekreśliłem marzenia i lata ciężkiej pracy jakimiś durnymi tabletkami, które nawet nie wiedziałem czym są naprawdę - przyznał w rozmowie z Łukaszem Grabowski z „Przeglądu Sportowego”.

Kołba zdecydował się na branie suplementu diety, który okazał się clomidem, po konsultacji z dietetykiem, a ten nie okazał się zbyt biegły w znajomości listy substancji, których sportowcy nie mogą zażywać.

- Nie chcę wymieniać go z imienia i nazwiska, bo to nie ma być zemsta. Winny jestem ja, bo nie sprawdziłem, co łykam i zamiast iść ze swoimi problemami do lekarza, zaufałem nieodpowiedniemu człowiekowi. Ale myślałem, że skoro jest specjalistą, nie da mi czegoś, co może mnie wpędzić w tarapaty - stwierdził bramkarz.

- Dziś wiem, że nic mi to nie dało, bo nie miało prawa pomóc. Problem w tym, że do lekarza poszedłem za późno. Zamiast leczyć się oficjalną ścieżką, próbowałem rozwiązać problemy, współpracując ze znajomym - dodał 27-letni zawodnik.

- Szkoda tylko, że to wszystko, co przeszedłem od trzeciej ligi, tak łatwo popsułem. Byłem głupi i zaufałem nieodpowiednim ludziom. Gdybym wiedział, jak to się skończy, w życiu nie dotknąłbym clomidu - zakończył Kołba, który wystąpił w 157 meczach w barwach ŁKS-u.

Więcej na temat: Michał Kołba ŁKS Łódź Polska

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy