Kolejny spory transfer Saudyjczyków. Tym razem za osiem milionów euro [OFICJALNIE]

2023-09-05 09:41:59; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
Kolejny spory transfer Saudyjczyków. Tym razem za osiem milionów euro [OFICJALNIE] Fot. Shutterstock
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk Źródło: Al-Taawoun FC

Al-Taawoun FC oficjalnie poinformowało, że jego nowym zawodnikiem został Musa Barrow.

24-latek trafił do ekipy z Burajdy na zasadzie transferu definitywnego z Bologny. Kwota transakcji wyniesie sześć milionów euro, a może ona wzrosnąć o kolejne dwa miliony, jeśli piłkarz będzie zaangażowany w zdobycie co najmniej 18 bramek oraz jego zespół uplasuje się na koniec rozgrywek na przynajmniej czwartej lokacie. Z nowym pracodawcą lewoskrzydłowy lub napastnik związał się trzyletnią umową.

32-krotny reprezentant Gambii w drużynie „Rossoblù” występował od stycznia 2021 roku, początkowo w ramach wypożyczenia, a po pół roku został wykupiony za 14,34 miliona euro, co pozostaje najwyższą kwotą w historii, jaką wyłożono za gracza z jego kraju. W Bologny rozegrał on w sumie 128 meczów, strzelił 27 goli i zanotował 28 asyst.

W minionym sezonie Barrow 35 razy pojawiał się na murawie, trzykrotnie pokonywał bramkarzy rywali, zaliczył osiem ostatnich podań, obejrzał trzy żółte kartki, przebywał na boisku w sumie przez 2124 minuty, a jego zespół zajął dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.

W kampanii 2023/2024 piłkarz ani razu nie znalazł się nawet w kadrze meczowej i nosił się z zamiarem odejścia.

- Bologna wie o moim dyskomforcie, zwłaszcza w stosunku do tego trenera. Nie mogę zostać w miejscu, gdzie nie czuję już motywacji. Będzie lepiej dla wszystkich, jeśli odejdę - powiedział w rozmowie ze stacją Sportitalia.

Gambijczyk do Europy przybył w 2017 roku, gdy przeniósł się do Atalanty. W jej pierwszym zespole rozegrał w sumie 52 spotkania, strzelił osiem goli i zanotował pięć asyst. Z pewnością te liczby nie robią wielkiego wrażenia, biorąc pod uwagę, że w drużynie do lat 19 w 37 meczach zdobył on 39 bramek.

Teraz 24-latek trafił do piątej ekipy minionego sezonu Saudi Professional League. W kampanii 2023/2024 z uwagi na ogromne transfery przeprowadzane przez konkurencję może być trudno Al-Taawoun poprawić ten rezultat, ale na razie radzi sobie świetnie, bo po pięciu kolejkach ma na swoim koncie trzynaście punktów, tyle samo co liderujący Al-Hilal, i zajmuje drugie miejsce w tabeli.

W tym okienku transferowym, które w Saudi Professional League zamknie się siódmego września, ekipa z Burajdy przed Barrowem sprowadziła już dziesięciu graczy, a są to Andrei Girott, Flávio, Waleed Al-Ahmed, Mateus, Saad Al-Nasser, Abdulmalik Al-Shammari, Ahmed Saleh Bahusayn, Fahad Al-Abdulraziq, Muath Faquihi, Ahmed Ashraf Al-Fiqi. Co ciekawe, kapitanem drużyny jest Aschraf El Mahdioui, były zawodnik Wisły Kraków.