Kompromitacja Ekwadoru. John Yeboah ściągnięty w pierwszej połowie [WIDEO]

2024-06-23 08:51:44; Aktualizacja: 4 dni temu
Kompromitacja Ekwadoru. John Yeboah ściągnięty w pierwszej połowie [WIDEO] Fot. Artur Kraszewski / APPA / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

W trzecim dniu Copa América 2024 doczekaliśmy się pierwszej niemałej niespodzianki. Faworyzowany Ekwador uległ Wenezueli 1-2. Debiut na wielkiej imprezie niezbyt miło będzie wspominał John Yeboah z Rakowa Częstochowa.

Bieżący rok okazał się przełomowy w karierze obchodzącego 23 czerwca 24. rocznicę urodzin zawodnika Rakowa Częstochowa. Niestety, nie sprawił sobie jednak udanego prezentu.

Po zapracowaniu na powołanie do reprezentacji Ekwadoru w marcu selekcjoner Félix Sánchez zaufał przedstawicielowi Ekstraklasy, umieszczając go w kadrze na imprezę z ramienia konfederacji CONMEBOL, która gościnnie odbywa się w Stanach Zjednoczonych.

W swoim czwartym dotychczas najważniejszym występie gracz ofensywnej formacji z przeszłością w Śląsku Wrocław wyszedł w podstawowym składzie, lecz jeszcze przed upływem pierwszej połowy opuścił boisko.

Nie było to spowodowane żadną kontuzją. W 22. minucie „La Tri” zaczęli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Ennera Valencii. Niespełna kwadrans później hiszpański trener zdecydował się poświęcić Yeboaha, wprowadzając za niego lepiej zbudowanego fizycznie napastnika Kevína Rodrigueza.

W ramach spędzonego czasu na boisku wychowanek Wolfsburga oddał dwa strzały, z czego jeden celny.

Nieoczekiwanie to liczący o jednego zawodnika mniej Ekwador przed przerwą otworzył wynik rywalizacji dzięki trafieniu Jeremy'ego Sarmiento. W drugiej odsłonie zdecydowanie bardziej przeważali już Wenezuelczycy, którzy zdołali strzelić dwa gole za sprawą zmienników: Jhondera Cádiza oraz Eduarda Bello.

Po pierwszej kolejce drużyna narodowa Yeboaha ma zerowy dorobek punktowy, podobnie jak Jamajka po porażce z Meksykiem (0-1).