2024-10-23 14:15:27; Aktualizacja: 2 dni temu
Koncert Legionistów w UEFA Youth League! Awans do kolejnej rundy na wyciągnięcie ręki Fot. FotoPyK

W rywalizacji drużyn U-19 Legia Warszawa pokonała 3:0 cypryjski Pafos FC w ramach UEFA Youth League.

„Wojskowi” zakwalifikowali się do tych rozgrywek jako triumfator minionej edycji Centralnej Ligi Juniorów Starszych i rozpoczęli zmagania od drugiej rundy w ścieżce mistrzów krajowych. Dzisiejsze spotkanie odbyło się na terenie Legia Training Center w podwarszawskich Książenicach.

Stołeczna ekipa wyszła na prowadzenie w 29. minucie, gdy po dośrodkowaniu piłkę przepuścił Stanisław Gieroba, a pod poprzeczkę uderzył Jakub Jędrasik, który niedawno powrócił do Legii po półrocznym pobycie w pierwszoligowym Bruk-Becie Termalice Nieciecza.

Osiem minut po przerwie na 2:0 podwyższył Viktor Karolak. Posiadający zarówno polskie, jak i szwedzkie obywatelstwo lewy obrońca przymierzył w samo okienko bramki rywali.

W 67. minucie do siatki trafił jeszcze Jakub Żewłakow. Syn byłego piłkarza Legii i wieloletniego reprezentanta Polski Michała Żewłakowa uderzył płasko sprzed pola karnego.

Rewanż na Stadionie Steliosa Kyriakidesa w Pafos odbędzie się za dwa tygodnie, 6 listopada o godzinie 15:00.

Zwycięzca tego dwumeczu w kolejnej rundzie zmagań w ramach UEFA Youth League spotka się z wygranym rywalizacji pomiędzy Progrèsem Niederkorn z Luksemburga a duńskim FC Midtjylland.