Kończy się saga transferowa stopera z Premier League

2024-06-04 19:23:53; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Kończy się saga transferowa stopera z Premier League Fot. Cody Froggatt/News Images/SIPA USA/PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Fabrizio Romano

Tosin Adarabioyo na dniach ma zostać oficjalnie ogłoszony zawodnikiem Chelsea - informuje Fabrizio Romano.

Od dłuższego czasu wiadomym było, że Tosin Adarabioyo nie przedłuży swojego kontraktu i po rozgrywkach 2023/2024 odejdzie z Fulham. Swoimi występami wychowanek Manchesteru City zapracował na zainteresowanie ze strony mocnych firm.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Tosina Adarabioyo łączono z wieloma klubami. Mówiło się o Liverpoolu, Milanie, Newcastle United czy Tottenhamie. Przez większość czasu wydawało się, że to „Koguty” są faworytem w wyścigu o podpis zawodnika.

Minione tygodnie przyniosły natomiast inne wieści. Najpoważniejszym kandydatem stała się Chelsea, a teraz wiemy już, że 26-latek trafi na Stamford Bridge. Zdaniem Fabrizio Romano gracz przeszedł już testy medyczne, a jego oficjalne ogłoszenie to kwestia najbliższych dni.

Włoski dziennikarz nie poinformował o długości kontraktu. Jako że piłkarzowi wygasł kontrakt z Fulham, „The Blues” nie muszą płacić kwoty odtsępnego.

Adarabioyo przeniósł się na Craven Cottage w 2020 roku za niecałe dwa miliony euro z Manchesteru City, którego jest wychowankiem. Dla Fulham finalnie zagrał w 132 meczach. Na przestrzeni swojej kariery grał jeszcze w Blackburn Rovers oraz West Bromwich Albion, do których był wypożyczany z ekipy „Obywateli”.