Konrad de la Fuente: W Marsylii trenuje się dużo ciężej niż w Barcelonie

Konrad de la Fuente: W Marsylii trenuje się dużo ciężej niż w Barcelonie fot. FC Barcelona
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Gerard Romero [Twitch]

Amerykański skrzydłowy Konrad de la Fuente przeniósł się latem z Barcelony do Olympique'u Marsylia. W rozmowie z Gerardem Romero porównał to, jak trenuje się w obu klubach.

Urodzony w Miami piłkarz kosztował francuski klub trzy miliony euro. W tym sezonie Jorge Sampaoli skorzystał z jego usług już jedenaście razy. 20-latek spędził na boisku w sumie 519 minut i sam przyznaje, że jest z tego wyniku zadowolony. Z Barcelony, której zawodnikiem był od 2012 roku, odszedł właśnie po to, by grać regularnie. Ronald Koeman w całym poprzednim sezonie dał Amerykaninowi zaledwie trzy szanse.

W rozmowie z Gerardem Romero na Twitchu piłkarz opowiedział o różnicach w podejściu do treningu w swoim byłym i aktualnym klubie. – Zauważam dużą różnicę w porównaniu z Barceloną, szczególnie jeśli chodzi o okres przedsezonowy - mówił Konrad. – Tutaj jest o wiele ciężej. Zaczynaliśmy o ósmej, więc musiałem budzić się o siódmej. Mieliśmy podwójne sesje, łącznie po 2,5 godziny, a po nich jeszcze godzinę siłowni i tak rano i wieczorem. Do tego długie mecze podczas treningów. Nie było dnia na odpoczynek. Jorge Sampaoli jest świetny, ale bardzo dużo wymaga, codziennie pracujemy nad taktyką.

Konrad de la Fuente przyznał jednak, że mimo początkowych trudności, szybko przystosował się do nowych warunków. W adaptacji w klubie i mieści pomogli mu Álvaro González, Pol Lirola i Leonardo Balerdi, a także znajomość podstawowych zwrotów w języku francuskim.

Amerykanin nie jest pierwszym piłkarzem, który po odejściu z Barcelony zauważał, że w nowym zespole trenuje się inaczej, to znaczy dużo ciężej i w większym wymiarze czasowym. Wcześniej podobnymi obserwacjami dzielili się między innymi Junior Firpo i Malcom. Sergio Agüero był natomiast zdziwiony, że zastał w klubie pustą siłownię, co w Manchesterze nie miało prawa się zdarzyć. Joan Laporta widzi problem i myśli o zatrudnieniu w klubie specjalisty, który opracowałby nowe metody treningowe. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy