Korona Kielce grała do końca. Gol w ostatniej akcji meczu na wagę remisu

Warta Poznań przerwała serię trzech spotkań bez zwycięstwa za sprawą zanotowanego remisu z Koroną Kielce (1:1).

Spotkanie otwierające jedenastą serię gier w Ekstraklasie rozpoczęło się z poważnym poślizgiem z powodu awarii prądu na Suzuki Arenie. Organizatorzy nie dali się jednak pokonać usterce i po podjęciu kilku prób udało im się uruchomić jupitery, co umożliwiło wybiegnięcie piłkarzom obu ekip na boisko z blisko godzinnym opóźnieniem.

Zawodnicy nie nacieszyli się jednak zbyt długo tym faktem, bo po kilku minutach sędzia Paweł Raczkowski przerwał zawody z powodu efektów wywołanych przez oprawę fanów Korony Kielce, którzy zademonstrowali specjalną oprawę, którą urozmaiciło odpalenie rac i fajerwerków.

Po tym drobnym niedogonieniu mogliśmy już skupić się na piłkarskiej rywalizacji drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem dziewięciu wywalczonych punktów.

W pierwszej połowie żadnemu z zespołów nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale trzeba jasno stwierdzić, że stroną przeważającą na boisku do przerwy byli gospodarze, co pokazuje procentowa przewaga w posiadaniu piłki oraz fakt, że Warta Poznań nie oddała żadnego strzału na bramkę kielczan.

Druga część rywalizacji rozpoczęła się jednak w kapitalnym stylu dla gości po tym, jak w 50 minucie meczu Mateusz Kupczak wykorzystał błąd Nono i pewnym uderzeniem pokonał Xaviera Dziekońskiego.

Ta pomyłka hiszpańskiego piłkarza zaważyłyłaby na końcowym rezultacie spotkania. Gdyby w doliczonym czasie gry we właściwym miejscu w polu karnym nie znalazł się Martin Remacle.

Środkowy pomocnik w ostatniej akcji meczu dobił strzał oddany przez Dominicka Zatora i uratował remis Koronie Kielce. Tym sposobem Warta Poznań po trzech porażkach wywalczyła punkt, a gospodarze odnotowali trzeci pojedynek bez porażki.