Koronawirus: Japonia odwołuje wszystkie mecze piłkarskie

Koronawirus: Japonia odwołuje wszystkie mecze piłkarskie
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: J. League

W Japonii nastąpi przerwa w rozgrywkach piłkarskich w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Odwołano wszelkie mecze J. League aż do 15 marca, co oznacza, że później będzie trzeba znaleźć nowy termin dla 94 spotkań w ramach pierwszej, drugiej i trzeciej ligi, a także YBC Levain Cup.

Decyzja została podjęta ze względu na krytyczny, zdaniem władz i lekarzy, czas dla oceny, jak poważna okaże się epidemia wirusa w Japonii. Kluczowe mają być następne dwa tygodnie.

Japońscy działacze po raz pierwszy w historii decydują się na taki krok wobec zagrożenia choroby. Do tej pory mecze przekładano tylko w 2011 roku ze względu na trzęsienie ziemi i tsunami, a także przez tymczasowe złe warunki pogodowe.

Imprezy masowe oczywiście sprzyjają przenoszeniu się choroby. Dlatego kolejne organizacje na świecie decydują się na całkowite przekładanie spotkań piłkarskich lub też ich rozgrywanie przy pustych trybunach (taka sytuacja nastąpi choćby przy okazji rewanżowego meczu w ramach Ligi Europy, gdy Inter podejmie Łudogorec Razgrad). Niewykluczone, że bez udziału kibiców dojdzie do całej najbliższej kolejki Serie A.

W Korei Południowej rozgrywki zawieszono na nieokreślony czas. W Hong Kongu kluby walczą o rekompensaty finansowe i umożliwienie im wystepów bez udziału kibiców.

Najbardziej obciążonym wirusem regionem są oczywiście Chiny. Tamtejsza Chinese Super League nie ruszy przynajmniej do połowy kwietnia, ale jeśli wirus nie zacznie się wycofywać, można spodziewać się przełożenia i tego terminu.

W Iranie, gdzie znajduje się jedno z największych ognisk choroby, zdecydowano się na razie tylko na granie ligi bez widzów.

Więcej na temat: Japonia Koronawirus

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy