Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę

Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Blick

Szwajcarskie władze zdecydowały się na zakazanie przynajmniej do 15 marca zgromadzeń 1000 i więcej ludzi, a to oznacza, że nie odbędą się w najbliższym czasie mecze ekstraklasy szwajcarskiej i jej zaplecza.

W komunikacie poinformowano jednocześnie, że trwają konsultacje z działaczami w sprawie tego, jak działać potem, by nie zakłócić rywalizacji w trwającym sezonie i nie wpłynąć na interes ekonomiczny zaangażowanych klubów. Niewykluczone, że wkrótce dojdzie do wznowienia rozgrywek, ale już przy zamkniętych dla kibiców trybunach. Na pewno w terminie nie odbędzie się najbliższa ligowa kolejka.

Na ten moment Szwajcaria potwierdziła 15 przypadków zarażeń koronawirusem, jednak trwają testy przynajmniej u kilkuset innych osób. Wielu ludzi poddano też kwarantannie.

Szwajcarskie władze w obliczu epidemii zdecydowały się podjąć nadzwyczajne środki - rząd centralny po raz pierwszy w historii przejął od kantonów (jednostka terytorialna z bardzo szeroką autonomią) możliwość ograniczania zgromadzeń publicznych.

Koronawirus w coraz większym stopniu wpływa na europejski futbol. We Włoszech, gdzie dotąd wykryto najwięcej przypadków na Starym Kontynencie, kolejne mecze Serie A są rozgrywane przy pustych trybunach. Na podobne środki zdecydowano się przy wczorajszym meczu Ligi Europy, gdy Inter Mediolan podejmował Łudogorec Razgrad.

Więcej na temat: Szwajcaria Koronawirus

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Furman o krok od transferu do Hajduka Split Furman o krok od transferu do Hajduka Split Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina OFICJALNIE: Angel Gomes odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Angel Gomes odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Amine Gouiri bohaterem piątego letniego transferu Nice OFICJALNIE: Amine Gouiri bohaterem piątego letniego transferu Nice Leroy Sané dzisiaj ląduje w Monachium. Jutro testy medyczne przed transferem do Bayernu Leroy Sané dzisiaj ląduje w Monachium. Jutro testy medyczne przed transferem do Bayernu Legia Warszawa straci Antolicia?! Chorwat na radarze Trabzonsporu Legia Warszawa straci Antolicia?! Chorwat na radarze Trabzonsporu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy