Koronawirus wciąż lekceważony przez Anglików. Rekordowa frekwencja w SIÓDMEJ lidze

Koronawirus wciąż lekceważony przez Anglików. Rekordowa frekwencja w SIÓDMEJ lidze
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: South Shields FC

Przedstawiciele South Shields FC poinformowali o uzyskaniu rekordowej widowni na spotkaniu na szczycie Northern Premier League przeciwko FC United of Manchester (5:3).

Wszystkie spotkania w trzech najwyższych klasach rozgrywkowych w Anglii zostały odwołane ze względu na epidemię koronawirusa szerzącą się w Europie.

Przedstawiciele tamtejszego futbolu dość długo ociągali się z podjęciem takiej decyzji i dopiero po osiągnięciu pozytywnych wyników testów przez Mikela Artetę (szkoleniowiec Arsenalu) i Calluma Hudsona-Odoia (piłkarz Chelsea) wydali odpowiednie rozporządzenia nakazujące przerwanie rywalizacji w Premier League, Championship, League One oraz League Two do 4 kwietnia.

Dla spotkań mających miejsce w niższych klasach rozgrywkowych nie zostało wydane równie stanowcze oświadczenie, dlatego nie każdy decyduje się na odwołanie meczów.

Gdyby tego było mało, te odbywają się wciąż z udziałem publiczności i cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Pokazuje to starcie na szczycie tabeli w Northern Premier League (siódma liga) pomiędzy South Shields FC a FC United of Manchester, które na Mariners Park obejrzało dokładnie 3274 osób, co stanowi rekordową frekwencję na tym obiekcie.

Osoby obecne na stadionie podkreślały, że udały się na niego spragnione piłkarskiej rywalizacji i przynajmniej na razie nic sobie nie robią z panującej epidemii koronawirusa.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem klubu South Shields FC, który ma w ligowej tabeli już aż dwanaście punktów przewagi nad FC United of Manchester.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy