Koronawirus zablokuje piłkarzom możliwość zmiany klubu po 30 czerwca?!

Koronawirus zablokuje piłkarzom możliwość zmiany klubu po 30 czerwca?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Ciążące widmo kontynuowania rozgrywek ligowych w okresie wakacyjnym daje pod wątpliwość przyszłość niektórych piłkarzy. Szczególnie dotyczy to tych graczy, których umowy wygasają już 30 czerwca.

Pandemia koronawirusa paraliżuje piłkarski świat, a kiedy następne kraje zawieszają swoje rozgrywki, namnażają się pytania. W tej chwili najistotniejsza wydaje się kwestia kontynuowania lig europejskich bądź ich całkowitego zakończenia.

W przypadku tego pierwszego scenariusza, wiele zależy od decyzji UEFA w sprawie Euro 2020. Jeśli turniej zostanie przełożony, czymś naturalnym jest wykorzystanie wolnego terminarza na dogranie Serie A, Bundesligi czy LaLigi. Wówczas zmagania najprawdopodobniej zakończyłyby się jednak dopiero w lipcu bądź sierpniu. Co wtedy z piłkarzami, których kontrakty obowiązują tylko do 30 czerwca?

„Marca” zauważa, że bylibyśmy świadkami sytuacji bezprecedensowej. Trudno zatem, aby jakikolwiek agent gracza miał w zanadrzu jakiś złoty środek. Niemniej nie brakuje głosów, że biorąc pod uwagę stan wyjątkowy, kluby powinni mieć prawo do przedłużenia porozumień o kilka tygodni dłużej, aż do momentu zakończenia rozgrywek.

Tu jednak pojawia się pewien problem. Bacząc na fakt, że zawodnicy weszli już w okres ostatnich sześciu miesięcy umów, przysługuje im prawo do negocjacji z innymi ekipami. Nierzadko są oni już na etapie finalizacji rozmów lub mają podpisane wstępne kontrakty. W związku z tym nie wiadomo, jak do całej sprawy ustosunkują się najważniejsze władze piłkarskie. Pewne jest, że zrobić to muszą, być może przesuwając przy okazji letnie okno transferowe.

Tym samym w próżni pozostaje przyszłość takich piłkarzy jak Zlatan Ibrahimović, Willian, Thomas Meunier, Jan Vertonghen czy Mario Götze.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy