Kovač: Bramka Lewandowskiego była kluczowa

Kovač: Bramka Lewandowskiego była kluczowa fot. Bayern Monachium
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: DAZN

Trener Niko Kovač nie ukrywa radości po świetnym występie Bayernu Monachium.

Mistrzowie Niemiec pokonali Tottenham aż 7:2, choć początek meczu wcale na to nie wskazywał. To gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale gdy ekipa z Allianz Arena nabrała już wiatru w żagle, nie dało się jej powstrzymać. Na szczególne pochwały zasłużył sobie Serge Gnabry, który popisał się czterema bramkami, ale niemałą cegiełkę do triumfu dołożył też Robert Lewandowski, który strzelił drugiego gola, dającego monachijczykom prowadzenie.

- Po 30 minutach nie wyglądało na to, że skończy się wynikiem 7:2 - stwierdził w rozmowie z „DAZN” Niko Kovač.

- Mieliśmy swoje problemy z tyłu, tylko dzięki Neuerowi zostaliśmy w grze, dzięki jego interwencjom klasy światowej. Później było jednak znacznie lepiej. Zdobyliśmy bramkę w odpowiednim czasie. Strzelenie drugiego gola przed przerwą było kluczowe.

Szkoleniowiec wtóruje ekspertom oraz kibicom i również jest zachwycony znakomitym występie Serge'a Gnabry'ego. Przytomnie przyznaje jednak, że gracz musi poprawić grę w defensywie.

- Serge zagrał świetnie już z Paderbornem, zdobył bramkę i zaliczył asystę. Dziś był wręcz fantastyczny. Kiedy prze do przodu, jest niesamowity. Teraz wymagam od niego już w zasadzie tylko defensywy.

Kovač potwierdził także, iż Jérôme'a Boatenga może czekać dłuższa przerwa w grze. Obrońca doznał kontuzji łydki i dziś będzie musiał przejść badania, które określą, jak poważny jest to uraz.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy