KOVAČIĆ: Najlepszym rozwiązaniem byłoby opuszczenie Realu Madryt

KOVAČIĆ: Najlepszym rozwiązaniem byłoby opuszczenie Realu Madryt fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Marca

Mateo Kovačić bez owijania w bawełnę zdradził swoje plany na przyszłość.

W ostatnich dniach hiszpańskie media poddały pod wątpliwość dalszą grę Chorwata w ekipie Realu Madryt. Zawodnik przenosząc się do stolicy Hiszpanii zdawał sobie sprawę, iż napotka tam silną konkurencję, ale mimo to uważa, iż zasługuje na znacznie częstsze występy, przede wszystkim w pierwszym składzie. Po zmianie trenera na Julena Lopeteguiego u pomocnika pojawiły się obawy, że w przyszłym sezonie wciąż może być to jednak niemożliwe.

„Marca” postanowiła sprawdzić informacje u samego źródła i przeprowadziła wywiad z pomocnikiem, który wraz ze swoją reprezentacją podbija rosyjskie boiska. Już z zapowiedzi wywiadu możemy dowiedzieć się najważniejszej rzeczy - Kovačić przyznał wprost, że poważnie rozważa zmianę pracodawcy jeszcze tego lata.

- Chcę grać więcej i najlepszym rozwiązaniem byłoby opuszczenie Realu Madryt - powiedział bez ogródek Chorwat.

- Kocham grać w piłkę i przebywać na murawie, chcę mieć możliwość częstszej gry, nawet w innym zespole. Jeśli nie mogę grać... nie jestem zadowolony.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami z Półwyspu Iberyjskiego, agent piłkarza zdążył już przekazać władzom „Królewskich”, że jego klient planuje zmianę otoczenia. Złożona została prośbą o pozwolenie na transfer, lecz jak na razie Real niezbyt pozytywnie do niej podchodzi. Pierwszą reakcją klubu miała być kategoryczna odmowa i zapewnienie, iż wszystkie napływające oferty będą odrzucane. Agent zawodnika, a po mundialu również sam Kovačić, zamierzają jednak naciskać na działaczy.

24-latek jest wychowankiem Dinama Zagrzeb, gdzie wypromował się na tyle, że sprowadził go Inter. W Mediolanie pomocnik kontynuował rozwój i już po dwóch i pół sezonu graczem interesowały się największe kluby z całej Europy. Ostatecznie walkę o niego wygrał Real Madryt, który w 2015 roku zapłacił za niego 29 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy