Król strzelców białoruskiej ligi w Ekstraklasie?!

Król strzelców białoruskiej ligi w Ekstraklasie?! fot. Bobur Abdikholikow [Instagram]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: championat.asia | csakfoci.hu

Lechia Gdańsk przejawia zainteresowanie usługami Bobura Abdikholikowa - informują championat.asia oraz csakfoci.hu. W grze są także Hajduk Split i Debreczyn.

Lechia Gdańsk na początku obecnego sezonu spisywała się bardzo słabo. Do tego stopnia, że klubowe władze postanowiły dokonać roszad na ławce trenerskiej i z posadą pożegnał się Tomasz Kaczmarek, a jego miejsce zajął Marcin Kaczmarek.

Nowy szkoleniowiec tchnął w zespół nowego ducha i zdołał wyprowadzić go ze strefy spadkowej. Walka o utrzymanie nie jest jednak zamknięta i ekipa z Trójmiasta musi mieć się na baczności, bo jeden punkt przewagi nad szesnastym Piastem Gliwice to zbyt mało, by spać spokojnie.

Kaczmarek oczekuje, że w styczniu i lutym w klubie pojawią się wartościowe wzmocnienia. Jednym z priorytetów jest zasilenie środka ataku.

W związku z tym na radar Lechii Gdańsk miał trafić Bobura Abdikholikow, o czym informują championat.asia oraz csakfoci.hu.

25-latek obecnie jest związany z białoruskim Eniergietykiem-BDU Mińsk, ale jego kontrakt z tym klubem wygasa 31 grudnia 2022 roku. W związku z tym będzie do wzięcia za darmo.

Uzbek ma za sobą fantastyczny okres, bo sięgnął po koronę króla strzelców wspomnianych rozgrywek. W 30 spotkaniach strzelił aż 26 goli i zdystansował konkurencję.

Lechia zamierza o niego walczyć, ale musi się mieć jednocześnie na baczności, bo w orbicie zainteresowań mają go też przedstawiciele Hajduka Split oraz Debreczyna. Wcześniej natomiast mówiono o nim w kontekście Zagłębia Lubin.

Abdikholikow to czterokrotny reprezentant Uzbekistanu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy