Krótki przekaz od kibiców Lecha Poznań po meczu z Jagiellonią Białystok

2024-09-14 22:35:33; Aktualizacja: 1 godzina temu
Krótki przekaz od kibiców Lecha Poznań po meczu z Jagiellonią Białystok Fot. Michal Kosc / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Dawid Dobrasz [Twitter]

W sobotni wieczór Lech Poznań rozgromił Jagiellonię Białystok na swoim stadionie aż 5:0 w ramach ósmej kolejki Ekstraklasy. To oczywiste, że nastroje wśród kibiców „Kolejorza” są obecnie znacznie lepsze niż jeszcze nie tak dawno temu.

Lech Poznań objął prowadzenie w 25. minucie meczu z Jagiellonią Białystok. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Afonso Sousa, którego przyjezdni zostawili kompletnie bez opieki. Kilkanaście minut później było już 2:0. Bramkę zdobył Dino Hotić. Bośniak w drugim występie z rzędu strzelił gola bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po przerwie kibice czekali trochę na kolejne trafienia, ale jak już poszło, to na całego. Rzut karny wykorzystał Filip Szymczak, samobója zaliczył Jetmir Haliti, a dzieło zwieńczył Filip Jagiełło, dla którego to premierowa bramka w trykocie „Kolejorza”. Pomocnik przeniósł się do niego latem z Genoi.

Lech zdeklasował aktualnego mistrza Polski i triumfował 5:0. W tym momencie przewodzi tabeli Ekstraklasy, mając na koncie 19 punktów.

Po ostatnim gwizdku kibice poznańskiej ekipy nie kryli zadowolenia. „»Kolejorz«, tylko mistrzostwo” - skandowali fani zgromadzeni na trybunach, o czym poinformował Dawid Dobrasz z Meczyki.pl. Dziennikarz podkreślił, że miało to miejsce po raz pierwszy w tym sezonie.

Wiadomo, jak szybko potrafi zmienić się sytuacja, ale nie ma co ukrywać, że sympatycy Lecha są obecnie w znacznie lepszych nastrojach niż byli jeszcze kilka tygodni temu.

W następnej kolejce ich pupile zagrają u siebie ze Śląskiem Wrocław.