Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe fot. Acmilan.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The Athletic - podcast

Jak poinformował David Ornstein, Manchester United nie pozostaje obojętny na sytuację transferową Krzysztofa Piątka.

Klub z Old Trafford na razie bardzo wstępnie interesuje się napastnikiem Milanu. W ostatnich tygodniach kontaktował się bezpośrednio z Włochami, by być na bieżąco z wydarzeniami wokół Piątka i jego rynkową dostępnością.

Jednak wobec poważnej kontuzji Marcusa Rashforda niewykluczone wydaje się wkroczenie United na rynek w sprawie środkowego napastnika, w tej sytuacji Piątek byłby jednym z pierwszych wyborów.

Ornstein dodał też, że Piątkiem interesują się mniej lub bardziej Tottenham, Aston Villa, Fiorentina oraz Newcastle, które już zostało poinformowano przez otoczenie zawodnika, że ten tam nie chce trafić.

Piątek według brytyjskiego dziennikarza jest dostępny za 35 milionów euro - albo w formie transferu definitywnego albo wypożyczenia z opcją wykupu (która w wyniku zapisanych w umowie ustaleń łatwo może zmienić się w przymus).

24-latek przeniósł się do Milanu zimą 2019 roku za 38 milionów euro. O ile w pierwszych miesiącach trafiał regularnie, to trwający sezon jest już zdecydowanie słabszy. W 18 meczach Serie A strzelił cztery bramki, a po transferze Zlatana Ibrahimovicia jest już tylko rezerwowym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy